Tyrol promuje się akcją #BliskośćNaDystans

Tyrol zachęca do wirtualnych wycieczek
Tyrolskie atrakcje dla dzieci/fot archiwum Tirol Werbung

Pod hasłem #BliskośćNaDystans Tyrol przygotował bogatą ofertę dla wszystkich miłośników regionu – w mediach społecznościowych znaleźć można atrakcje od przepisu na Kaiserschmarrn, przez warsztaty jodłowania, aż po plany treningowe, które można wykonywać w domu.

Patricio Hetfleisch, dyrektor działu marketingu i komunikacji w Tirol Werbung, powiedział: „Widok z okna na tyrolski górski krajobraz skąpany w wieczornym świetle połączony z hasłem „Bliskość na dystans”. Tak wyglądał pierwszy wpis Tirol Werbung na facebooku, po krótkiej przerwie spowodowanej kryzysową sytuacją. Chcieliśmy odnieść się do aktualnych wydarzeń, spojrzeć na wszystko z nadzieją i dać wyraz przywiązaniu do naszych gości w kraju i zagranicą.”

W ostatni sezonie zimowym Tyrol był najpopularniejszym regionem turystycznym w Austrii, turyści wykupili w nim 20,31 mln noclegów.

Z muzyką przez kryzys

Jedną z płynących prosto z serca Tyrolu wiadomości jest skomponowana przez Manu Stixa piosenka „I möcht mi nur bedanken“ („Chciałbym tylko podziękować”):, którą wykonuje aż 18 tyrolskich artystów. Wyrażają oni w niej ogromne uznanie i podziw dla walczących z pandemią koronawirusa. Przygotowano też specjalną playlistę

Wirtualne wycieczki

Od canyoningu, przez wspinaczkę w paśmie Kaisergebirge, aż po poszukiwania potwora w jeziorze Drachensee – te oraz wiele innych atrakcji można przeżyć wirtualnie, bez wychodzenia z domu. Listę wszystkich wypraw wirtualnych można znaleźć tutaj

Nauka tyrolskiego?

Nauka tyrolskiego dialektu może być zadaniem na całe życie, ale pierwszych prób można dokonać nie ruszając się sprzed komputera.

Kolorowanki dla dzieci

Dzięki pięknym czarno-białym obrazkom do kolorowania najmłodsi mogą przenieść się z domu do niezwykłego świata tyrolskiej flory i fauny.

Tyrolska kolorowanka
Tyrol do pokolorowania

Wirtualna nauka jodłowania

Pod nadzorem tyrolskich muzyków – Marty i Reihnharda Schwaizerów można spróbować nauczyć się jodłowania.

Gotowanie po tyrolsku

Kaiserschmarrn, Käsespätzle czy Tiroler Grostl, wszystkie te dania można przygotować w domu. To chyba idealny czas, żeby poćwiczyć swoje umiejętności kulinarne. Wystarczy skorzystać z wirtualnej książki kucharskiej.

Kuchnia tyrolska/fot. Tirol Wrbung