Tydzień mody w Wiedniu

APA-Herbert Neubauer

Za miesiąc w stolicy Austrii rusza MQ Vienna Fashion Week.

Już po raz ósmy w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów (MuseumsQuartier) zorganizowany zostanie Tydzień Mody przyciągający twórców i miłośników mody z całego świata. Rok temu w wydarzeniu wzięło udział ponad 10 tysięcy gości. Tegoroczna edycja potrwa sześć dni, od 12. do 18. września.

Tym razem organizatorzy chcą zwrócić uwagę publiki przede wszystkim na bogatą historię mody austriackiej i stawiają na promowanie rodzimych projektantów. Wśród nich znajdą się takie nazwiska i marki jak Anelia Peschev, Michel Mayer, Callisti czy MILK. To właśnie Austriacy będą gwiazdami pokazu inauguracyjnego, do którego przygotowania poprowadzi paryska dziennikarka modowa i stylistka Claire Sybille.

W sumie nawet 80 twórców będzie miało okazję zaprezentować w Wiedniu swoje pomysły. Nie zabraknie wśród nich ani światowych sław, ani artystów zaczynających swą przygodę w branży. Dla tych ostatnich Fashion Week to świetne miejsce, by dać się poznać szerszej publiczności i zaistnieć w świecie mody.

Tydzień Mody w Wiedniu to jednak nie tylko pokazy, lecz także tragi mody. Goście, którzy zapragną uzupełnić swoją garderobę o najnowsze światowe trendy firmowane znanymi nazwiskami, będą mogli wybrać się na shopping do festiwalowych sklepików i strefy zakupów, gdzie nabyć można aktualne kolekcje projektantów.

http://www.mqvfw.com/