Tunis – wystawa w ogrodach Carpe Diem

archiwum ONTT

ART FAIR to projekt zrzeszający kilkunastu twórców muzyki, fotografii, rzeźbiarzy, projektantów mody, architektów oraz plastyków, którzy wystawią swoje dzieła w wielkim ogrodzie kawiarni Carpe Diem w tuniskiej dzielnicy La Marsa w dniach 7 i 8 sierpnia 2015. Na tunezyjskiej Dżerbie w 2014 roku powstała największa galeria sztuki muralu na świecie Djerbahood, prawie 150 artystów z całego świata uwieczniło swoje dzieła na ścianach budynków starej dzielnicy żydowskiej na wyspie. W całym kraju powstaje coraz więcej galerii i małych sklepików wystawiających prace młodych oryginalnych lub już uznanych w świecie sztuki artystów rodem z Tunezji.

Podczas wspomnianej wystawy w Tunisie, niektóre z prezentowanych przedmiotów powstałe specjalnie na to wydarzenie, będą sprzedawane a część dochodów ze sprzedaży dzieł zostanie przeznaczona na działalność stowarzyszenia Free Reporters.
Dwa dni imprezy to uczta nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Na miejscu otworzy się bar oraz stoiska z tunezyjskim street food’em.

Oto kilku artystów, którzy będą obecni na Art Fair:
Dekoracja wnętrz: Hajer Azzouz (www.hajerazzouz.com/fr ), Marlo&Isaure (www.marlo-isaure.com), Ashref Chichini (www.designanddesign.com/ashref-chichini-kamel-fakhfakh-showcase-4769.html).

Fotografia: Hichem Driss (www.hdriss.com/hdriss/traces), Amel Guellaty (http://amelguellaty.com/).

Malarstwo, street art, sztuki wizualne: Va Jo (https://www.facebook.com/VAJO.street.art), Hela Lamine (http://helalamine.tumblr.com/Curriculum%20vitae), Meriem Bouderbala  (http://www.artnet.com/galleries/galerie-patrice-trigano/artist-meriem-bouderbala/), Ymen Berhouma (www.universes-in universe.org/eng/nafas/articles/2011/breath_of_freedom/img/23_ymen_berhouma).

Rzeźba: Noutayel Belkhadi (www.tunisiartgalleries.com/index.php?option=com_content&view=article&id=669:noutayel-belkadhi ).