Tunezja promuje się nowym filmem

fot. AG

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki w Tunisie (O.N.T.T.) wyprodukował nowy film promocyjny, mający na celu ożywić sektor turystyczny Tunezji w przeddzień sezonu wakacyjnego.

Produkcja, została opracowana i zrealizowana przy współpracy z niemieckim towarzystwem „Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” w ramach projektu „Promocja Zrównoważonej Turystyki”, który jest wspólnym dziełem Unii Europejskiej oraz Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ) i koncentruje się na bogactwie dostępnych produktów, które Tunezja oferuje turystom lokalnym i zagranicznym, szukającym harmonii i spokoju podczas wakacji.

Film pokazuje, że dla turystów pragnących połączyć relaks z przygodą, czekają rozmaite sporty wodne dostępne w stale rozwijających się bazach morskich, znajdujących się wzdłuż tunezyjskiego wybrzeża. Począwszy od spokojnych wód Dżerby na południu po bardziej ekstremalne zakątki północnego wybrzeża, można uprawiać w Tunezji kajakarstwo, kitesurfing oraz wiele innych aktywności, takich jak windsurfing czy też pływanie katamaranem.

Dla poszukiwaczy historii oraz kultury Tunezji, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO medyny, znajdujące się w Tunisie, Kairouanie czy też Sousse, tworzą naturalne muzea na wolnym powietrzu. Obiekty te są jednymi z lepiej zachowanymi eksponatami tego typu w całym basenie Morza Śródziemnego, charakteryzując się urbanistyką typową dla starych miast arabsko-muzułmańskich.

Na północnym wybrzeżu Tunisu miłośnicy historii mogą również zwiedzić pozostałości wykopalisk archeologicznych Kartaginy, która była pierwszą republiką w dziejach ludzkości.

W północno-wschodniej części kraju znajduje się miasto Zaghouan z zapierającym dech w piersiach górskim krajobrazem. Berberyjska wioska Zriba Olia, zbudowana między dwoma skalistymi szczytami, oferuje swoim gościom wspaniały widok na górę Jebel Zaghouan, idealnie nadającą się do uprawiania wspinaczki skałkowej w słoneczne popołudnia.

Podróż z północy na południe Tunezji, to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju przygoda.

Zaledwie kilka godzin od wybrzeża odkrywamy splendor Wielkiego Południa z jego imponującą pustynią Saharą, sztandarowym kierunkiem turystyki jesienno-zimowej, z wieloma atrakcjami do zwiedzania. Pobyt na środku pustyni lub nocleg w wyjątkowych i niecodziennych miejscach noclegowych, spacery po oazach, miejscach i planach filmowych najbardziej znanych światowych produkcji kinowych, takich jak osada Mos Espa, zbudowana w Ong Jmel niedaleko Tozeur.

Cała ta perspektywa pokazuje odrodzoną turystykę Tunezji, bogatą w szeroki wachlarz możliwości dostępnych o każdej porze roku.

W tym sezonie, Tunezja gościła swój pierwszy samolot czarterowy z turystami już pod koniec kwietnia. Jednocześnie Ministerstwo Turystyki Tunezji przy współpracy z branżowymi Federacjami Turystycznymi rozpoczęło zakrojoną na szeroką skalę akcję szczepień pracowników sektora turystycznego pracujących bezpośrednio i na stałe w hotelach, restauracjach, biurach podróży, muzeach oraz stanowiskach archeologicznych.