Tunezja dziękuje za wsparcie

AG

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki wysłał komunikat dotyczący sytuacji w tym kraju po ostatnim zamachu na plaży w Souss.

Szanowni Państwo,

Tragedia która wydarzyła się w piątek 26 czerwca w Sousse w Tunezji głęboko dotknęła wszystkich Tunezyjczyków. Ci, obecni na plaży w trakcie ataku osłaniali turystów własnymi ciałami, aby ich ochronić, pomagali poszkodowanym. Wyrazy wsparcia i sympatii ze strony turystów oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych rządów europejskich nie ustają. Polacy również wspierają Tunezję poprzez swoje pełne ciepła i nadziei wiadomości. Szczególne podziękowania należą się Pani Joannie Jabłczyńskiej i Panu Robertowi Makłowiczowi, za ich dowody sympatii i nieustanne podkreślanie solidarności z Tunezyjczykami, a także Pani Sabinie Jeszce, która nie zmieniła swoich planów i okazując swoje wsparcie odwiedziła Tunezję, aby tam właśnie nagrać swój teledysk. Nie możemy pominąć również dziennikarzy, którzy okazywali nam swoją przyjaźń i przywiązanie do Tunezji. Wszyscy jednogłośnie potępili ten akt terrorystyczny i zapewnili, że nie ustaną we wspieraniu młodej demokracji tunezyjskiej i w walce przeciw fanatyzmowi. Spośród 3600 polskich turystów spędzających wakacje w Tunezji jedynie 480 postanowiło powrócić do Polski przed planowanym terminem. Większość biur podróży kontynuuje loty do Tunezji i nie zamierza ich anulować.

Wszystkie wiadomości dające wyraz Waszej solidarności głęboko nas wzruszyły i pragniemy ponownie podziękować za nieustające wsparcie

Tunezyjczycy nie poddają się wobec plagi terroru, która dotknęła między innymi ich kraj. W związku z tym tragicznym wydarzeniem rząd tunezyjski przedsięwziął wyjątkowe kroki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa turystów przebywających w Tunezji, o których zostali już Państwo poinformowani w poprzednim komunikacie. O kolejnych ważnych działaniach będziemy dalej informować.

W ostatnim czasie zadecydowano o zniesieniu opłaty skarbowej nałożonej 1 października 2014 roku na turystów nie będących obywatelami Tunezji, pobieranej przy wyjeździe z Tunezji (30 dinarów płatne na granicy).

4 lipca rząd tunezyjski wprowadził ponadto stan wyjątkowy w Tunezji w odpowiedzi na niedawne ataki terrorystyczne. Możliwość jego wynika z konstytucji Tunezji i pozwala tunezyjskim służbom bezpieczeństwa i policji korzystać z dodatkowych kompetencji, takich jak ograniczenia zgromadzeń publicznych czy przepływu osób, a w razie potrzeby wprowadzenie godziny policyjnej. Tunezja wcześniej wydała stan wyjątkowy w 2011 roku i trwał on do marca 2014.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center