Tunezja: 4 czerwca otwieramy hotele

Tunezja odmraża turystykę
Na tunezyjskim bazarze/fot. AG

W ramach odmrażania gospodarki Tunezja zamierza 4 czerwca otworzyć hotele, muzea i atrakcje turystyczne.

Odmrażane poszczególnych sektorów gospodarki w Tunezji rozpoczęło się 4 maja. Odmrażanie sektora turystycznego i kulturalnego rozpocznie się w kolejnym etapie, czyli od 24 maja. Tego dnia mają zostać otwarte restauracje i kafejki.

Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła Tunezji opracowało wstępną wersję protokołu sanitarnego dla sektora turystycznego, który obecnie jest konsultowany z przedstawicielami branży (hotele, biura podróży, przewodnicy turystyczni oraz inne zawody związane z turystyką).

Protokół liczący 268 punktów, określa wszystkie zasady i wytyczne, które należy wprowadzić w życie począwszy od przylotu klienta na lotnisko, transferu, zakwaterowania w hotelu, jak i potem całego pobytu. Cześć wytycznych była wzorowana na wytycznych opracowanych w krajach europejskich.

Zbiór tych zaleceń będzie dodatkiem do istniejących już od dziesięcioleci w Tunezji norm higieny (HACCP, ISO 22000) mających na celu dbanie o jakość hoteli, jak również gwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa klientom, ale także pracownikom.
Obecnie protokół konsultowany jest także z Ministerstwem Zdrowia.

Jeśli hotele i atrakcje turystyczne będą spełniały warunki określone w protokole, będą mogły zostać otwarte od 4 czerwca

Obecnie liczba osób zarażonych Covid-19 w tym kraju wynosi zaledwie 1025 dla populacji liczącej 11 milionów tj. 87 przypadków na 1 milion mieszkańców, co czyni z Tunezji jeden z najmniej zainfekowanych krajów.

Jeszcze w lutym tego roku Tunezja szacowała, że w 2020 roku odwiedzi 152 tys. turystów z Polski