TUI Poland kontynuuje rozwój – w 2020 będzie w Polsce ponad 100 własnych biur

archiwum TUI Poland

Obok rozwijania sprzedaży internetowej TUI Poland stawia także na rozbudowę własnych punktów oraz salonów franczyzowych. W 2020 roku liczba punktów własnych zwiększy się z 95 do ponad 100, a salonów franczyzowych z 70 do co najmniej 80 biur.

TUI Poland kontynuuje dynamiczny wzrost na polskim rynku usług turystycznych. W roku finansowym 2019, pomimo stagnacji na rynku, firma odnotowała dwucyfrowy wzrost klientów i zysków. ostatnich trzech latach TUI potroiło liczbę klientów.

Marcin Dymnicki, prezes zarządu TUI Poland, powiedział: “Naszym celem jest oferować wysokiej jakości usługi w najlepszych możliwych cenach. Po.”dczas urlopu nasi klienci coraz częściej poszukują wyjątkowych wrażeń. Dlatego wycieczki i dodatkowe atrakcje cieszą się rosnącym zainteresowaniem.
To właśnie duży popyt na usługi dodatkowe takie jak wycieczki w miejscu pobytu oraz sprzedaż internetowa są motorem wzrostu TUI Poland.”

Oprócz wycieczek w portfolio touroperatora są również oferty wellness, bilety na imprezy sportowe, koncerty, musicale, do teatru, do parków tematycznych a także wycieczki miejskie z przewodnikiem.

W roku obrachunkowym 2019 koncern TUI sprzedał 9,7 milionów atrakcji i wycieczek, co oznacza wzrost o 117 procent w stosunku do ubiegłego roku. TUI w dalszym ciągu rozszerza swoją ofertę.

W nadchodzącym sezonie letnim powiększy się ona o 20 000 nowych atrakcji i wycieczek, które klienci mogą wybierać z oferty obejmującej dziś 150 000 produktów.

Polscy klienci coraz częściej korzystają z aplikacji do wyszukiwania i rezerwowania wypoczynku. W tym roku liczba użytkowników aplikacji odnotowała trzycyfrowy wzrost.

Obok rozwijania sprzedaży internetowej TUI Poland stawia także na rozbudowę własnych punktów oraz salonów franczyzowych. W 2020 roku liczba punktów własnych zwiększy się z 95 do ponad 100, a salonów franczyzowych z 70 do co najmniej 80 biur.

Maciej Dymnicki dodał: “Oferta TUI jest dostępna zarówno na naszej stronie internetowej, w naszych punktach sprzedaży oraz biurach franczyzowych. Nasi klienci mogą bez problemu przełączać się między różnymi kanałami obsługi, ponieważ procesy sprzedażowe i dane klientów są zsynchronizowane.”

Po rekordowym roku 2019 zainteresowanie ofertą TUI Poland na 2020 utrzymuje się na wysokim poziomie. Touroperator rozszerzył ofertę na Lato 2020. Polscy klienci zyskają dostęp do hoteli lifestyle’owej marki TUI Blue obejmującej 100 obiektów w różnych zakątkach świata. W segmencie budżetowym pojawią się cztery nowe hotele TUI Suneo w Egipcie, Hiszpanii kontynentalnej, Chorwacji i Austrii.

Nadchodzącego lata dużą popularnością będą się cieszyć przede wszystkim takie kierunki jak Turcja i Bułgaria, które odnotowują obecnie dwucyfrowe wzrosty rezerwacji. Z dalszych destynacji, coraz częściej wybierane są Republika Dominikany i Meksyk. Na będący już w sprzedaży sezon zimowy 2020/21 zostanie znacznie rozszerzona oferta lotnicza do Punta Cana z trzema lotami tygodniowo. Rosnącym zainteresowaniem w Polsce cieszą się też podróże z przelotami liniowymi do tak egzotycznych krajów jak Malediwy i Seszele.

Dymnicki podkreślił: “Również w przyszłym roku liczymy na dalszy wzrost.”