Trwa rejestracja na konferencję naukową o ochronie praw konsumentów imprez turystycznych

fot. Kenny Eliason / unsplash

Pierwsza ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom o ochronie praw konsumenta imprez turystycznych cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem dla wysokiego poziomu merytorycznego przedstawionych zagadnień. TOO i Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie wspólnie kontynuując zapoczątkowane w zeszłym roku działania, zapraszają na kolejną edycję wydarzenia.

Konferencja organizowana jest w trybie hybrydowym. Odbędzie się 21 lutego 2023 (wtorek) od godz. 9:00 w siedzibie EWSPA przy ulicy Okopowej 59 z dostępem online na platformie ZOOM oraz na Facebooku.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji konferencja ma na celu podjęcie wieloaspektowej dyskusji co do skuteczności obowiązujących regulacji, planowanym zmianom, największym mankamentom i brakom, ponieważ te kwestie ulegają nieustannym zmianą w praktyce funkcjonowania branży organizatorów turystyki.

Organizatorzy liczą też, że prelegenci poruszą temat szarej strefy w branży turystycznej, który szczególnie wybrzmiał przy okazji tragicznego wypadku pielgrzymki do jakiego doszło w Chorwacji.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali zarówno przedstawiciele środowisk naukowych zajmujących się problematyką prawa turystycznego, praktyków prawa – adwokatów i radców prawnych na co dzień spotykających się ze stosowaniem prawa przez sądy, ale także mających realny wgląd w relację „organizator – klient” na etapie reklamacyjnym, biegłych sądowych z dziedziny turystyki, rzeczników konsumentów, przedstawicieli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przedstawicieli biznesu turystycznego, a także doktorantów i studentów zajmujących się tematyką tej dziedziny prawa.

Organizatorzy zapraszają do udziału, a także zgłoszenia swojego uczestnictwa za pomocą formularza: https://forms.gle/6ZVRX5XjVnQdfShm7

Konferencja została objęta patronatem prof. Waldemara Gontarskiego – JM Rektora EWSPA, Andrzeja Guta Mostowego – Sekretarza Stanu w MSiT,  Adama Abramowicza – Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów, Kancelarię Dubois i Wspólnicy.

Patronat medialny nad konferencją objął portal WaszaTurystyka.pl