Trick-art czyli Iluzja optyczna w Tatrach

materiały prasowe

Tricklandia na Słowacji, w Tatrach. To unikalny park rozrywki i galeria idealna dla całej rodziny. W ubiegłym roku Tricklandię odwiedziło ponad 50 000 turystów, głównie dzieci. Całość projektu opiera się na Trick-art – sztuce iluzji optycznej.

W galerii Trick-art pojawiły się ostatnio nowości, takie jak rzeczywistość rozszerzona (ang. augmented reality) i trzy komory antygrawitacyjne. Rzeczywistość rozszerzona to cyfrowy interaktywny sposób prezentacji bliski wszystkim tym, którzy korzystają z nowoczesnych technologii.
W parku rozrywki można znaleźć motywy legend ludowych, baśni oraz realia słowackich miejscowości i zamków (np. Vlkolinec, Dunajec, zamek w Bojnicach).
Tricklandia zajmuje powierzchnię 500 metrów kwadratowych. W jej wnętrzach znajduje się 15 obrazów trick-artowych, księga o wysokości 6 metrów i eksponaty, do których stworzenia zużyto 6 metrów sześciennych drewna i 9600 śrub i wkrętów. Na obrazy zużyto prawie 2000 puszek sprayu. W lustrzanym królestwie lustra zajmują powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych.
Na pomysł ten wpadli dwaj entuzjaści, Marián Bizub i Marián Aštáry.

Marián Bizub, powiedział: “Za pomocą takiego projektu chcemy prezentować w niebanalny sposób – w formie bajek – bogactwo kulturowe i artystyczne naszego kraju nie tylko słowackim turystom, ale i tym z szeroko pojętej okolicy: Polski, Czech, Węgier. Dla dzieci przygotowaliśmy również figurki maskotek Trikoniów, które będą im towarzyszyć podczas wędrówki przez poszczególne bajki. Można więc poznać w małym miejscu cały kraj w taki sposób, jakby zjechało się go wzdłuż i wszerz. Wierzę, że zwłaszcza turyści z Polski znajdą czas nie tylko na bryndzowe haluszki, ale i na naszą galerię.”

Nad poszczególnymi wystawami oprócz konstruktorów i malarzy pracowali również artyści sztuki ulicznej, jaką jest graffiti. Wszystkie koszty finansowe autorzy projektu ponosili ze środków własnych. Podobne artystyczne formy prezentacji sztuki Trick-art znajdziesz poza Słowacją również w Paryżu, Amsterdamie czy na Bali. Nie zastanawiaj się dłużej i podczas swojej wycieczki po Słowacji koniecznie przeznacz trochę czasu na tę niezwykłą atrakcję w Tatrach.
Tricklandia jest otwarta od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00.

www.tricklandia.sk