Travelport rozpoczął współpracę z Radius Travel

Travelport poinformował o zawarciu nowej umowy o wyłącznej współpracy w zakresie świadczenia usług turystycznych z grupą Radius Travel, czołowym globalnym organizatorem podróży służbowych, której członkowie prowadzą działalność w ponad 80 krajach.

70 członków sieci Radius Travel, w tym biura takie jak Cox & Kings (Indie), Ctrip (Chiny) i Portman Travel (Wielka Brytania), to regionalni liderzy w branży zarządzania podróżami. W ramach umowy firmy Travelport i Radius będą wspólnie pracować nad przyspieszeniem wzrostu sprzedaży i dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań dla globalnego rynku podróży służbowych. W ramach umowy, członkowie grupy Radius Travel będą mieć dostęp do niezrównanych w branży rozwiązań Travelport, obejmujących m.in. platformę Travelport Smartpoint, która zwiększa produktywność pracy agentów oraz poprawia jakość obsługi klienta; rozwiązanie Travelport Rich Content and Branding ułatwiające sprzedaż dodatkowych produktów i usług oferowanych przez linie lotnicze; oraz pierwszy w branży uniwersalny interfejs programowania Universal API.

Ponadto członkowie grupy Radius będą mogli korzystać z Travelport Booking Feed — korporacyjnego rozwiązania do zarządzania źródłami danych wykorzystywanego do analizy sposobów podróżowania i zgodności z regulaminami podróży służbowych, które pomaga w negocjacjach z dostawcami oraz zwiększa wydajność operacji biznesowych i budżetowania; oraz z eNett Virtual Account Numbers (VAN) — pionierskiego rozwiązania Travelport do automatycznych płatności elektronicznych.

Sandra McLeod, globalny wiceprezes Travelport ds. klientów globalnych i korporacyjnej sprzedaży, powiedziała: „Decyzja firmy Radius o zawarciu umowy o wyłącznej współpracy z Travelport umożliwia obu stronom strategiczny rozwój ich globalnej działalności i zapewnia ich wspólnym klientom korporacyjnym dostęp do zaawansowanych rozwiązań za pomocą platformy Travelport Smartpoint oraz interfejsu Travelport Universal API.”

Shannon Hyland, prezes i dyrektor generalny Radius Travel, dodał: „Ta rozszerzona współpraca umożliwia firmie Radius i jej członkom jak najlepsze wykorzystanie innowacyjnych produktów i usług firmy Travelport. Chcemy zapewnić naszym klientom jak najbogatszą ofertę i jak najwyższy poziom usług. Jesteśmy przekonani, że dzięki połączeniu globalnej współpracy z firmą Travelport oraz szerokiego dostępu członków naszej grupy do najlepszych technologii lokalnych na pewno uda nam się tego dokonać.”