Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 12 lipiec 2018 09:08

Enter Air: dążymy do dywersyfikacji oferty

Napisane przez Marzena Markowska
Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air archiwum Enter Air

Będziemy oferować coraz więcej biletów rejsowych, chcemy rozwijać naszą działalność poza sezonem wakacyjnym – powiedział w drugiej części rozmowy z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air.

Marzena Markowska: Jakie są plany dotyczące rozbudowy floty? Czy Enter Air będzie kupował więcej Boeingów 737-8MAX, lub innego typu samolotów? Czy w planach są kolejne umowy leasingowe?

Andrzej Kobielski: Enter Air był, jest i będzie spółką wzrostową. Nasza strategia zakłada zwiększenie obecności na różnych rynkach, co wiąże się także z rozwojem floty. B737 MAX to niewątpliwie samoloty, które poprawią jakość podróży i efektywność operacyjną.

MM: Czy będziecie mocniej rozwijali segment sprzedaży biletów rejsowych? Czy jest to ważny element długofalowego planu rozwoju firmy?

AK: Nasza oferta sprzedaży biletów rejsowych to kolejny segment, który w najbliższych latach będzie zyskiwać na popularności. Jest to oczywiście związane ze zwiększeniem świadomości podróżujących oraz oczekiwań co do podróży. Polacy gotowi są dedykować większą kwotę pieniędzy na podróże, znajdujące się z naszej ofercie. My dostrzegamy zarówno potrzeby, jak i potencjał w tym zjawisku i będziemy starali się oferować więcej biletów rejsowych, do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji.

MM: Jak ocenia Pan współpracę z polskimi lotniskami? Które są najbardziej przyjazne?

AK: Relacje z lotniskami w całej Polsce, osobiście utrzymuję od prawie 20 lat. Enter Air obecny jest aktualnie na 4 polskich lotniskach, na których co roku rośnie. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie 4 lotniska są równoważnie nastawione na owocną dla obu stron współpracę. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednia komunikacja i relacje, w znaczącym stopniu przyczyniają się do osiągania planowanych założeń i wyników. Niewątpliwym liderem jest tutaj lotnisko w Katowicach.

MM: Jak ocenia Pan obecnie kondycję rynku i jakich zmian możemy się spodziewać w nadchodzących latach?

AK: Rynek podróży turystycznych z pewnością będzie rósł, natomiast w Polsce nadal obarczony jest istotną sezonowością. Przy skokowo rosnącym zapotrzebowaniu na usługę lotniczą w sezonie letnim, będzie to zmuszało linie lotnicze, obsługujące ten segment, do dywersyfikacji swojej oferty i uważnej jej konstrukcji w ujęciu 12 miesięcznym.

Pierwszą cześć wywiadu możesz przeczytać TUTAJ

Rozmawiała Marzena Markowska

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.