Tradycja i nowoczesność – wycieczka do Korei Południowej z Orient Travel

Korea Południowa to kraj, który łączy w sobie bogactwo kultury i historii z nowoczesnością. W trakcie dziewięciodniowej wycieczki z Orient Travel można zapoznać się z tym miejscem pełnym kontrastów i zobaczyć najważniejsze zabytki przyciągające turystów.

Wyjazd rozpoczyna się klasycznie od zwiedzania Seulu. Pierwszym punktem jest pałac Gyeongbok, który został zbudowany w XIV wieku. Pełnił funkcję królewskiej rezydencji. Do czasów dzisiejszych zachowała się tylko część jego zabudowań. Pomimo tego obiekt wciąż jest uznawany za jeden z piękniejszych pałaców znajdujących się w stolicy Korei.

Muzeum Soju i najstarsze obserwatorium

W programie znajduje się zwiedzanie wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wioski Hahoe, gdzie można poczuć klimat wiejskiego życia z czasów epoki Joseon. Tradycyjne domy są wciąż użytkowane przez mieszkańców.

Natomiast Andong to miejsce, które słynie m.in. z wyrobu tradycyjnych, drewnianych koreańskich masek. Z Andong pochodzi również soju – popularny, koreański alkohol. Tradycja jego wyrobu w tym miejscu sięga XIII wieku. Podczas wizyty w Muzeum Soju odbywa się degustacja alkoholu, a także istnieje możliwość zapoznania się z procesem jego produkcji.

Kolejnym ciekawym punktem w programie wycieczki jest zwiedzanie Parku Tumuli, w którym znajdują się grobowce władców z czasów dynastii Silla, usypane w niewielkie pagórki porośnięte trawą. W pobliżu znajduje się obserwatorium Cheomseongda – najstarsze obserwatorium astronomiczne w Azji, zbudowane w formie kamiennej wieży. Obserwacja gwiazd miała pomagać w prognozowaniu pogody.

Wyjazd kończy się wizytą w Parku Narodowym Seorak, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przede wszystkim słynie on ze swojej bogatej fauny i flory. Ostatniego dnia organizowane jest też zwiedzanie świątyni Sinheungsa – jednej z najstarszych i najważniejszych świątyń w Korei. Na terenie klasztoru znajduje się duży, prawie 20 metrowy posąg Buddy Zjednoczenia. Cały kompleks jest niezwykle kolorowy i położony w malowniczym miejscu z widokiem na otaczające góry.

Wyjazdy dostosowane do potrzeb klientów

Orient Travel jest na rynku już od ponad 15 lat. Bazuje na zebranym doświadczeniu i pasji do podróżowania. Touroperator specjalizuje się w organizacji wyjazdów do najodleglejszych zakątków świata. Swoją działalność rozpoczęli od wycieczek do Azji. Dziś spółka Orient Travel ściśle związana jest z organizacją wyjazdów indywidualnych oraz typu MICE i wciąż rozszerza swoją działalność na inne kraje, w tym także Europy, Afryki, obu Ameryk i Australię.

Biuro zwraca szczególną uwagę na jakość. Szczegółowo dobierają do swoich ofert hotele, restauracje i współpracowników, aby zapewnić klientom komfort podróżowania. W swojej ofercie touroperator posiada szeroki wybór usług, takich jak wyjazdy dla grup, klientów indywidualnych oraz „wycieczki krojone na miarę” dostosowane do potrzeb i preferencji najbardziej wymagających klientów. Firma organizuje również konferencje szkoleniowe, kongresy, targi oraz kompleksową obsługę wyjazdów dla firm przygotowywanych na specjalne zamówienie.