Tour de Pologne promuje Nowy Sącz

AG

Na pierwszej konferencji 73. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, przedstawiono m.in. tegoroczną trasę. Meta trzeciego i start do czwartego etapu nastąpi w Nowym Sączu. Miasto chce się przy tej okazji wypromować. Trzeci etap (14 lipca) będzie liczył 240 kilometrów i poprowadzi z Zawiercia do Nowego Sacza. Tak długa trasa w terenie górzystym oznacza, ze przebieg walki może być pasjonujący (ucieczki) a sama relacja telewizyjna będzie dłuższa i obrazki z Nowego Sącza, gdzie będzie ostatni fragment etapu i meta będą dłużej i częściej pokazywane w teklewizji. W ubiegłym roku miasto zapłaciło organizatorom ponad pół miliona złotych. Ale dzięki tej sumie o Nowym Sączu mówiono w relacjach telewizyjnych na całym świecie. Podobnie będzie w tym roku. Następnego dnia w Nowym Sączu nastąpi start do czwartego etapu prowadzącego do Rzeszowa (218 kilometrów). Dodatkowo, 14 lipca w Nowym Sączu zostanie rozegrany jeden z wyścigów cyklu Nutella Mini Tour de Pologne – imprezy dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat.
Podczas konferencji w warszawskim hotelu Marriott, w jego holu wystawiali się wszyscy sponsorzy oraz miasta, przez które będzie wiodła trasa tegorocznego wyścigu. Najbogatsze było stoisko Nowego Sącza: foldery, gadżety, koreczki, ciastka, nalewki sądeckie przyciągały uczestników konferencji.

Małgorzata Pawłowska z Centrum Informacji Turystycznej powiedziała: „Tour de Pologne to dla nas wyjątkowa impreza, jedna z największych odbywających się w mieście i świetna okazja do promowania miasta. Impreza odbywa się przed Igrzyskami w Rio i formie kolarzy będą przyglądać się wszyscy kibice kolarstwa. A przyjadą do nas najlepsi kolarze świata. Ich jazdę, przyjazd do Nowego Sącza i następnego dnia start obejrzą miliony telewidzów. Relacje z mety i startu z Nowym Sączem w tle i nazwa naszego miasta wypowiadana przez sprawozdawców kilkaset razy dziennie – nie ma lepszej okazji do pokazania miasta. W Polsce już znają walory Nowego Sącza, zależy nam, żeby ten obraz utrwalić w kraju a zanieść do innych krajów.”