Toruński Solaris – jak z piernika

AG

Dwie kamienice sprzed wieków przytulone do siebie w cichej uliczce odchodzącej od Rynku Staromiejskiego w Toruniu – idealny hotel na zwiedzanie tak pięknego miasta.

W starych, zabytkowych miastach tak się właśnie powinno nocować – hotel Solaris w starych dwóch kamienicach usytuowany jest w bocznej uliczce, minutę drogi spacerem od gwarnego rynku. Jakbyśmy nie byli zmęczeni zwiedzaniem grodu Kopernika i biesiadowaniem w nim – a w tym mieście i zwiedzać jest co, i biesiadować jest gdzie – powrót do hotelu nie jest problemem. A wnętrze wita nas mieszaniną nowoczesności i klimatu starej mieszczańskiej kamienicy. Toalety, łazienki, wyposażenie pokoi – wszystko najwyższym poziomie. Za to ściany i stare zachowane belkowania – sprzed czterystu lat. Każdy pokój ma nieco inny wystrój, ale w niektórych, gdy budzimy się, czujemy to samo, co goście drzewiej peregrynujący do piernikowego miasta.
Mimo, że w starej części Torunia poruszać się autem nie jest łatwo, pod hotel Solaris można podjechać. Niestety, jedynym mankamentem jest ograniczona liczba miejsc parkingowych – ostatnio były tylko cztery. Trzeba próbować zostawić na dłużej auto na przykład na Bulwarach Filadelfijskich nad Wisłą.
W hotelu do dyspozycji gości są 23 pokoje, mała sala konferencyjna. Na pewno wielką zaletą jest miejscowa kuchnia. Szef specjalizuje się w kuchni polskiej, ale czerpie nie tylko z jej tradycji, także z własnych lub podpatrzonych pomysłów i co lepszych wzorców europejskich. Porcje są na szczęście nie tylko smaczne, ale – wbrew ostatniej modzie – odpowiednio wielkie. Gość restauracji w Solarisie wychodzi najedzony i pełen wrażeń kulinarnych.
Warto do hotelu podejść wieczorem, po spacerze. Z zewnątrz obie kamienice przypominają pamiątkowe wycięte z piernika domy mieszczańskie. Piękne oświetlenie wydobywa szczegóły architektoniczne fasady a my juz przeczuwamy, że w środku musi być niebanalnie.

Przedstawiciele hotelu Solaris będą na stoisku Torunia podczas targów TT Warsaw w Warszawie w dniach 24-26 listopada.

Hotel Solaris
ul. Panny Marii 9
87-100 Toruń
www.hotel-solaris.pl

{gallery}4545{/gallery}