Thomas Cook pod wspólnym logo

Od 1 października 2013 r. zmieniło się logo najstarszego i jednego z największych koncernów turystycznych na świecie Thomas Cook Group. Miejsce znanego turystom globu zajmuje Słoneczne Serce. Będzie ono towarzyszyło także turystom z Polski, którzy wybiorą się na wakacje z Neckermannem.

Serce to ponadczasowy i uniwersalny symbol wyrażający ciepło, zaangażowanie i dobre emocje, również te które przynoszą wakacje. Nowe logo jest jednak przede wszystkim znakiem transformacji jaką przechodzi Thomas Cook a unifikacja jest istotnym elementem ogłoszonej w marcu tego roku przez Thomas Cook Group strategii rentownego wzrostu „High tech, high touch” oraz obietnicą bycia dla klienta zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji. W portfolio grupy znajdziemy wiele wiodących marek turystycznych, jak np. Neckermann w Europie, Ving w Szwecji czy linia lotnicza Condor w Niemczech. Słoneczne Serce będzie elementem identyfikacji wizualnej większości marek wchodzących w skład Thomas Cook Group. Jak podkreślił Krzysztof Piątek, prezes Neckermann Polska: „Dla naszych polskich klientów, którzy podróżują z Neckermannem Słoneczne Serce będzie przede wszystkim potwierdzeniem, że są w rękach godnego zaufania, światowego lidera turystyki –. – Symbol będzie towarzyszył klientom na każdym etapie podróży podkreślając siłę grupy, mającą swoje odzwierciedlenie w różnorodności i innowacyjności produktów, jakości a także bezpieczeństwie i opiece, które gwarantuje”.
Słoneczne Serce pojawi się zarówno na stronach internetowych, jak i w nowych katalogach i w hotelach. Do 2014 r. stary glob Thomasa Cooka zniknie z należących do koncernu samolotów. Proces rebrandingu będzie przebiegał stopniowo. Słoneczne Serce jako element identyfikacji wizualnej Neckermann Polska pojawiło się także na witrynach 20 własnych i 45 franczyzowych. Do końca października będzie widoczne także w około 800 punktach agencyjnych.