Thomas Cook inwestuje w hotele

materiały prasowe Thomas Cook

Thomas Cook uruchamia fundusz hotelowy – Thomas Cook Hotel Investments – i ogłasza joint venture z LMEY Investments, szwajcarską firmą developerską zajmującą się hotelami.

Thomas Cook Hotel Investments wniesie do spółki pięć hoteli o wartości około 150 milionów funtów i zamierza pozyskiwać nowe nieruchomości. Fundusz skoncentruje się na nabywaniu dla marki Thomas Cook hoteli w kluczowych lokalizacjach.

Pięć wspomnianych hoteli to rodzinny ośrodek Thomasa Cooka Sunwing Kallithea na Rodos i dobrze znany Sunwing Makrigialos na Krecie. LMEY wniesie 3 hotele, w tym Aldiana w Andaluzji i Aldiana Alcadesia w Hiszpanii. Trzecia nieruchomość będzie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem inwestycyjnym – opracowaniem piątego hotelu Casa Cook – typu lifestyle. Będzie to pierwszy obiekt Casa Cook w Hiszpanii i zostanie otwarty w przyszłym roku na Ibizie. Powstanie z przekształcenia istniejącej nieruchomości w 200-pokojowy malowniczo i spokojnie położony hotel w zatoce Cala Gracio, w niewielkiej odległości od San Antonio.

Pierwszy hotel Casa Cook otwarto dwa lata temu na Rodos, drugi rok temu na Kos, natomiast otwarcie trzeciego jest planowane tego lata na Krecie i będzie to pierwszy obiekt przeznaczony dla rodzin. Kolejny powstanie w 2019 roku w Breli, w Chorwacji. 

Ingo Burmester, dyrektor hoteli Thomas Cook, powiedział: “Zapewnienie wysokiej jakości portfolio hoteli własnych marek i zarządzanych przez firmę jest nieodłączną częścią sukcesu firmy Thomas Cook. Nowy fundusz hotelowy był dla nas celem już od jakiegoś czasu. Teraz jesteśmy w stanie przyspieszyć nasz plan pozyskania kolejnych nieruchomości w popularnych lokalizacjach, aby przekształcić je w nasze hotele.”

„Prowadzimy rozmowy z kilkoma hotelarzami w całym regionie Morza Śródziemnego i planujemy ogłoszenie kolejnych projektów w nadchodzących miesiącach. Osiągając jedne z najwyższych wyników w zakresie zadowolenia klientów w branży (wskaźnik NPS) i przyciągając nowe pokolenie klientów do firmy Thomas Cook, Casa Cook jest kluczowym filarem naszej strategii rozwoju własnych marek. Jestem szczególnie podekscytowany współpracą z LMEY nad rozwojem naszego pierwszego obiektu Casa Cook w Hiszpanii na Ibizie.”