Tel Awiw zaprasza na Konkurs Posenki Eurowizji

Po zwycięstwie Netty Barzilai w maju 2018 w Lizbonie – Izrael będzie gospodarzem kolejnej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019 r. Wielki finał odbędzie się w Tel Awiwie.
Europejska Unia Nadawców (EBU) i Izraelska Korporacja Nadawców Publicznych (KAN) wybrała drugie co do wielkości miasto Izraela na gospodarza przyszłorocznego konkursu. Szacuje się, że do Tel Awiwu przyjedzie ok.1500 dziennikarzy i wielu turystów z całego świata.
Trzy główne wydarzenia konkursu – dwa półfinały i finał będą transmitowane na żywo dla milionów widzów. Odbędą się one w Pawilonach 1 i 2 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym EXPO w Tel Awiwie.
Tel Awiw jest finansowym i kulturalnym centrum Izraela, międzynarodowym ośrodkiem nauki i sztuki, handlu oraz mediów. To miasto znane z różnorodności i tolerancji, mieszkają tam społeczności, tworzące unikalną, wielokulturową mozaikę. Jest ono znakomicie przygotowane na przyjęcie gości z całego świata, ze względu m.in. na świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.
Miasto Tel Awiw-Jaffa będzie również gospodarzem wydarzeń towarzyszących tej wielkiej imprezie muzycznej – w czasie trwania zmagań konkursowych odbędzie się m.in.:
– ceremonia otwarcia w Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, które jest jednym z najważniejszych instytucji artystycznych i kulturalnych Izraela.
– oficjalna ceremonia przekazania kluczy konkursu Eurowizji, losowanie półfinałowe i finałowe w pięknie odrestaurowanym. historycznym ratuszu na Placu Bialika.
– największa na świecie Wioska Eurowizyjna, zlokalizowana będzie na promenadzie w Tel Awiwie, w parku Charles Clore’a, z widokiem na Morze Śródziemne.
W ciągu ostatnich kilku lat Tel Awiw zainwestował duże środki finansowe w rozwój infrastruktury miejskiej. Obecnie jest miejscem prestiżowych konferencji międzynarodowych i ważnych światowych wydarzeń. Efektem tych starań jest utworzenie m.in. Międzynarodowego Biura Konferencyjnego w Tel Awiwie, a także budowa nowego pawilonu, w którym będzie miał miejsce wielki finał Eurowizji. Przypomnijmy, że w tym roku Tel Awiw był jednym z dumnych miast-gospodarzy Giro d’Italia Big Start 2018, a także Mistrzostw Europy w Judo.
64. edycja Eurowizji odbędzie się już po raz trzeci w Izraelu, po raz pierwszy w Tel Awiwie. Podczas trwania konkursu miasto odwiedzi ok. 20 tys. turystów, szacowane zyski z organizacji imprezy wyniosą ok. 100 milionów szekli.
POWIĄZANE WPISY
16 marca 2026
Rekordowy rok polskich turystów w Indonezji
Ponad 20 przedstawicieli indonezyjskich touroperatorów i hoteli przybyło w ubiegłym…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Kolejny rekordowy rok w Szwajcarii
Niemal 232 tys. noclegów w 2025 r. – to kolejny rekordowy rok polskich wizyt w…
0 Komentarzy1 Minuty
13 marca 2026
Wiosenny reset w Trentino: natura i wellness dla ciała i ducha
Wiosna w Trentino to czas, gdy przyroda tworzy idealne warunki zarówno do regeneracji,…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
FRU: turystyka filmowa coraz silniej wpływa na wybory podróżnych
Popkultura w coraz większym stopniu wpływa na wybory podróżnicze turystów, a popularne…
0 Komentarzy4 Minuty
10 marca 2026
Jamajka zwiększa dostępność lotów z Europy. Latem 2026 ponad 160 tys. miejsc
Latem 2026 r. Jamajka zaoferuje ponad 160 tys. miejsc w bezpośrednich połączeniach…
0 Komentarzy3 Minuty
7 marca 2026
Warsztaty Meet Kolumbia w Warszawie
6 marca br. w czasie konferencji i warsztatów w Warszawie, Kolumbia przedstawiła swoją…
0 Komentarzy2 Minuty
6 marca 2026
Berlin po raz kolejny stał się centrum światowej turystyki. Za nam ITB 2026
Targi ITB 2026 w Berlinie przyciągnęły blisko 6 tys. wystawców z ponad 160 krajów. Na…
0 Komentarzy7 Minuty
6 marca 2026
Austria chce „zostać w głowie” turystów. Rusza międzynarodowa kampania turystyczna
Narodowe Biuro Promocji Austrii uruchomiło nową międzynarodową kampanię wizerunkową „The…
0 Komentarzy3 Minuty










