Tel Awiw zaprasza na Konkurs Posenki Eurowizji

materiały prasowe

Po zwycięstwie Netty Barzilai w maju 2018 w Lizbonie – Izrael będzie gospodarzem kolejnej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019 r. Wielki finał odbędzie się w Tel Awiwie.

Europejska Unia Nadawców (EBU) i Izraelska Korporacja Nadawców Publicznych (KAN) wybrała drugie co do wielkości miasto Izraela na gospodarza przyszłorocznego konkursu. Szacuje się, że do Tel Awiwu przyjedzie ok.1500 dziennikarzy i wielu turystów z całego świata.

Trzy główne wydarzenia konkursu – dwa półfinały i finał będą transmitowane na żywo dla milionów widzów. Odbędą się one w Pawilonach 1 i 2 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym EXPO w Tel Awiwie.

Tel Awiw jest finansowym i kulturalnym centrum Izraela, międzynarodowym ośrodkiem nauki i sztuki, handlu oraz mediów. To miasto znane z różnorodności i tolerancji, mieszkają tam społeczności, tworzące unikalną, wielokulturową mozaikę. Jest ono znakomicie przygotowane na przyjęcie gości z całego świata, ze względu m.in. na świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Miasto Tel Awiw-Jaffa będzie również gospodarzem wydarzeń towarzyszących tej wielkiej imprezie muzycznej – w czasie trwania zmagań konkursowych odbędzie się m.in.:

– ceremonia otwarcia w Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, które jest jednym z najważniejszych instytucji artystycznych i kulturalnych Izraela.
– oficjalna ceremonia przekazania kluczy konkursu Eurowizji, losowanie półfinałowe i finałowe w pięknie odrestaurowanym. historycznym ratuszu na Placu Bialika.
– największa na świecie Wioska Eurowizyjna, zlokalizowana będzie na promenadzie w Tel Awiwie, w parku Charles Clore’a, z widokiem na Morze Śródziemne.

W ciągu ostatnich kilku lat Tel Awiw zainwestował duże środki finansowe w rozwój infrastruktury miejskiej. Obecnie jest miejscem prestiżowych konferencji międzynarodowych i ważnych światowych wydarzeń. Efektem tych starań jest utworzenie m.in. Międzynarodowego Biura Konferencyjnego w Tel Awiwie, a także budowa nowego pawilonu, w którym będzie miał miejsce wielki finał Eurowizji. Przypomnijmy, że w tym roku Tel Awiw był jednym z dumnych miast-gospodarzy Giro d’Italia Big Start 2018, a także Mistrzostw Europy w Judo.

64. edycja Eurowizji odbędzie się już po raz trzeci w Izraelu, po raz pierwszy w Tel Awiwie. Podczas trwania konkursu miasto odwiedzi ok. 20 tys. turystów, szacowane zyski z organizacji imprezy wyniosą ok. 100 milionów szekli.