Tatry Mountain Resorts posprząta góry w Szczyrku

Z inicjatywy inwestora spółki Tatry Mountain Resorts właściciela największego i najnowocześniejszego ośrodka narciarskiego w Polsce już 25 maja zainicjowany zostanie pierwszy etap projektu „Eko Szczyrk”.

W najbliższą sobotę w Szczyrku na Hali Skrzyczeńskiej spotkają się miłośnicy gór, turyści, rowerzyści i mieszkańcy w jednym celu, który doskonale określa hasło akcji „Czyste góry, czyste trasy, czyste szlaki”. Akcja wielkiego sprzątania w Szczyrku organizowana jest po raz pierwszy, jednak plany są dalekosiężne. Głównym celem jest stworzenie miasta przyjaznego naturze i ludziom.

Ivan Dic dyrektor Tatry Mountain Resorts na Polskę, powiedział: „Projekt Zielony Szczyrk to pierwszy krok naszej firmy w stronę projektu Eko Szczyrk. Jako główny inwestor na tych terenach czujemy się odpowiedzialni za ten region, dlatego jako swój duży projekt do realizacji na kolejne kilka lat stawiamy sobie za cel stworzyć Szczyrk jak najbardziej przyjazny naturze. Projekt Eko Szczyrk chcemy realizować z organizacjami, miastem, mieszkańcami i turystami. Obecnie jest on w fazie projektowania, pierwszym krokiem jest organizacja wielkiego sprzątania terenów od Malinowskiej Skały, przez Halę Skrzyczeńską aż po Zbójnicką Kopę.”

www.szczyrkowski.pl