Tatry Mountain Resort – I półrocze lepsze o 15,6 proc.

Słowacka firma Tatry Mountain Resort (TMR) ogłosiła, że jej przychody w I półroczu tego roku wyniosły 46,8 mln euro, co oznacza 15,6 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy roku 2015.

Zysk operacyjny wyniósł 17,1 mln (wzrost o 10,9 proc.) a czysty zysk zwiększył sie o 45,7 proc. i wyniósł 5,5 mln euro. O tak dobrych wynikach zdecydował zwiększona sprzedaż on line skipasów oraz proghramu Gopass.

Prezes zarządu TMR Bohuš Hlavatý, powiedział: “Mimo tego, że przeżyliśmy kolejną ciepłą i bezśnieżną zimę, możemy być zadowoleni z wyników. Naszych klientów nie zniechęciła pogoda i odwiedzali tatrzańskie ośrodki. Mimo braku idealnych warunków śniegowych staraliśmy się przygotować naszym klientom, jak najwięcej dobrze przygotowanych tras. Podczas Świąt Bożego Narodzenia i tzw. Złotego Tygodnia, już tradycyjnie mieliśmy maksymalnie obłożone hotele. Obsadzenie ośrodków tatrzańskich podczas ferii wisoennych było porównywalne z tym bożonarodzeniowym. Sezon był relatywnie długi i trwał do końca kwietnia. W pierwszym półroczu tego roku obłożenie narciarskich ośrodków było wyższe od zeszłrooczengo o 6,8 proc. Dużo większym powodzeniem cieszyła sie sprzedaż skipasów online oraz udział naszych gości w programie Gopass. Zwiększonej frekwencji pomogły też atrakcyjne wydarzenia: Lodowy kościół na Hrebienku i Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet, który po 32 latach wrócił do Jasnej.”

Przychody TMR za sześć miesięcy wyniosły 46,8 mln. euro. Ośrdoki górskie i parki zabaw przyniosły 32,6 mln euro (wzrost o 6,6 proc.). Stacje narciarskie zanotowały wzrost przychodów o 3,7 proc., parki rozrywki – o 10,7 proc, restauracje – o 10,2 proc, zaś sklepy i punkty usługowe – o 19,3 proc. Goście stacji narciarskich wykupili 1,3 noclegów (wzrost o 6,8 proc.). Parki rozrywki gosciły 210 tys. osób (+5,6 proc.). Liczba osób, które skorzystał w programu Gopass wzrosła o 31 proc. Aquapark Tatralandia zanotował 12,4 proc. iczby gości.
Hotele TMR wykazały 9,8 mln euro przychodów (+3,6 proc.)