Tanie linie Scoot będą latały z Terminala 1 w Singapurze

archiwum Scoot

Od 22 października tanie linie lotnicze Scoot będą odprawiane z Terminala 1 lotniska Changi w Singapurze. Zmiana z Terminala 2 spowodowana jest znacznym wzrostem liczby pasażerów korzystających z usług tego przewoźnika w ostatnich kilku latach.

Od kwietnia tego roku linia Scoot obsługuje dziewięć nowych kierunków w Chinach, Indiach, Laosie i Malezji a do końca2020 roku ma powiększyć siatkę połączeń o kolejnych dziewięć lotnisk.

Ponieważ oczekuje się, że linie Scoot, będą się dalej dynamicznie rozwijały, dobra i sprawna obsługa pasażerów będzie odgrywać coraz większą rolę.

Przez ostatnie pięć lat, władze Changi Airportu robiły wiele, by powiększyć przepustowość Terminalu 1.Stworzono m.in. strefę szybkiej odprawy oraz zainstalowano automaty do odprawy samodzielnej.

Lee Lik Hsin, prezes zarządu Scoot, powiedział: „Od lat nasza siatka połączeń systematycznie rośnie. Każdy element podróży naszych klientów jest dla nas jednakowo ważny i staramy się ich obsługiwać maksymalnie sprawnie od chwili przybycia na lotnisko. Mamy nadzieję,ze coraz więcej z nich przekona się do samoobsługowej odprawy przy pomocy automatów na lotnisku w Singapurze.”

Jayson Goh, dyrektor zarządzający operacjami lotniczymi w zarządzie lotniska Changi, dodał: „Staramy się ściśle wspołpracować z naszymi partnerami i zapewniać im wystarczającą przepustowość terminali na naszym lotnisku. Regularnie badamy liczbę odprawianych dziennie pasażerów, ruch na lotnisku Changi i dzięki analizie przydzielać poszczególnym liniom miejsca w naszych czterech terminalach.”