Tajlandia wprowadzi nową opłatę turystyczną

Tajlandia już rok temu planowała wprowadzenie nowej opłaty turystycznej w wysokości 300 bahtów (9 dolarów) od zagranicznych turystów. Rząd w Tajlandii zamierza wprowadzić ją od czerwca 2023 roku.

Prawie dokładnie rok temu mówiło się o “opłacie za zrównoważony rozwój”, która miałaby być pobierana od turystów wjeżdżających do kraju. Następnie propozycja opłaty turystycznej została zawieszona, aby nie utrudniać ożywienia turystyki.

Urząd Turystyki zapewnia, że wpływy z tej opłaty będą przeznaczone na rozwój atrakcji i miejsc turystycznych oraz na pokrycie kosztów ubezpieczenia dla obcokrajowców, którzy nie będą w stanie sami pokryć kosztów.

Opłata będzie dodana do listy wymagań dla zagranicznych turystów starających się o wjazd do Tajlandii, które obejmują przedpłatę za testy Covid-19, zakwaterowanie w hotelu lub kwarantannę, a także posiadanie ubezpieczenia z pokryciem leczenia Covid-19 w wysokości co najmniej 50 tys. dolarów.

Kto musi zapłacić opłatę turystyczną, a kto nie?

“Opłaty nie będą pobierane od obcokrajowców posiadających pozwolenia na pracę i przepustki graniczne. Tajlandia spodziewa się w tym roku 25 milionów przyjazdów turystycznych”  – powiedział Phiphat Ratchakitprakarn, minister turystyki.