Tajlandia – co rok dwucyfrowy wzrost liczby gości z Polski

MM

W 2018 roku Tajlandię odwiedziło 120 tysięcy turystów z Polski, o 14 proc. więcej niż w roku 2017. Od trzech lat Tajlandia cieszy się coraz większą popularnością, a dynamika wzrostu kształtuje się w każdym roku na poziomie dwucyfrowym..

W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdami do Tajlandii z Europy Centralnej i Wschodniej kilka lat temu w Pradze powstało biuro Thailand Tourism Authority, które odpowiada za promocję turystyki do Tajlandii w Polsce, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Węgrzech oraz krajach bałkańskich.

Ruedee Cheawsamoot, zastępca dyrektora regionalnego Thailand Tourism Authority, w rozmowie z przedstawicielką portalu WaszaTurystyka.pl, powiedziała: „Odkąd otworzyliśmy biuro w Pradze odnotowujemy stały wzrost liczby turystów przede wszystkim z Polski a także z Ukrainy. W tym roku tylko od 1. stycznia do końca października odnotowano już 100 tys. przyjazdów turystycznych z Polski. W związku z tym, że listopad i grudzień to najlepsze dla turystyki przyjazdowej do Tajlandii okresy, liczymy, że w tym roku znowu osiągniemy dwucyfrowy wynik przyjazdów z Polski. 15 tysięcy Polaków korzysta co roku z lotów czarterowych, a wielu mniejszych touroperatorów oferuje loty liniami rejsowymi liniami: Qatar, Emirates, Finnair, Aeroflot, Flydubai.

Jeszcze 3 lata temu Tajlandia była postrzegana głównie jako destynacja wakacyjna i plażowa, dzięki intensywnej promocji oryginalnych produktów turystycznych takich jak kuchnia, kultura, ekologia, natura, tajskie oryginalne obyczaje touroperatorzy tworzą nowe ciekawe oferty uwzgledniające różnorodność jaką oferuje Tajlandia. Najczęściej pobyt w Tajlandii trwa około 15 dni.”
Współpraca Thailand Tourism Authority z polskimi touroperatorami polega przede wszystkim na wsparciu marketingowym przy uruchamianiu i promocji nowych produktów, organizacji roadshow, kampaniach reklamowych , organizacji fam tripów dla touroperatorów.

Ruedee Cheawsamoot dodała: “W przyszłym roku stawiamy na oferowanie lepszego produktu oraz na ściślejszej współpracy z mediami oraz aktywności w mediach społecznościowych.”