Szlak Cha – Ka – Bi będzie promował Podlasie

Konferencja o Cha-Ka-Bi już 11 czerwca

Jedną z nowych propozycji turystycznych promujących subregion podlaski jest koncepcja szlaku aktywnej turystyki wodnej CHa – KA – Bi. Pod tą oryginalną nazwą kryją się największe atrakcje tej części kraju – Czarna Hańcza, Kanał Augustowski i Biebrza.

Czarna Hańcza jedna z najbardziej urokliwych rzek na spływy kajakowe, Biebrza w największym w Polsce parku narodowym to raj dla miłośników przyrody a łącznikiem pomiędzy tymi rzekami jest Kanał Augustowski. To Pomnik Historii, jeden z największych zabytków hydrotechnicznych w Polsce powstały w I poł XIX w. jednocześnie umożliwiający przekroczenie granicy z Białorusią na znajdującym się na śluzie Kurzyniec przejściu wodno – pieszo – rowerowym.

Inaugurację tego szlaku zaplanowano na 11 czerwca w Augustowie. Podczas odbywającej się wówczas konferencji, uczestnicy omówią najważniejsze wyzwania z którymi wszyscy interesariusze muszą się zmierzyć oraz podpiszą wspólną deklarację. Będzie ona wyznaczała najważniejsze kierunki działań jej sygnatariuszy zgodnie z zasadą, że razem można więcej i lepiej.

Należy w zgodzie z naturą właściwie zagospodarować obie rzeki i Kanał począwszy od budowy infrastruktury nie tylko dla wodniaków, tworzenia nowych szlaków turystycznych, przygotowywania aplikacji mobilnych aż po działania promocyjne. Niezwykle istotne jest to, aby te działania prowadzić w sposób skoordynowany, we współpracy samorządów lokalnych, przedsiębiorców i podmiotów, od których zależy rozwój obszaru.

W konferencji wezmą udział samorządowcy terenów przylegających do tych akwenów wodnych, władze parków narodowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji turystycznych zarówno ogólnokrajowych, regionalnych i lokalnych.

Organizatorem konferencji jest Lokalna Grupa Działania „Kanał Augustowski” a Partnerem strategicznym Marszałek Województwa Podlaskiego

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center