Szklarska Poręba spodziewa się zimy bez lockdownu [PODCAST #36]

szklarska poręba Grzegorz Sokoliński podcastJesteśmy w Szklarskiej Porębie przygotowani na zimowe przyjazdy turystów. Nie wyobrażamy sobie, żeby ktoś zdecydował się na lokcdown, tym bardziej, że już w ubiegłym roku wszystkie badania udowadniały, że na możliwość zakażenia na stoku narciarskim jest minimalna – mówi w rozmowie z redakcją WaszaTurystyka.pl, Grzegorz Sokoliński, przewodniczący Karkonoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

W Szklarskiej Porębie inwestorzy budują za dużo apartamentowców i innych obiektów noclegowych bez własnej gastronomii. Już teraz nocujący w nich ludzie nie mają gdzie zjeść, przed restauracjami tworzą się gigantyczne kolejki, w sklepach spożywczych szybko w ciągu dnia zaczyna brakować jedzenie. Pojawiają się kłopoty z gazem, wodą, odprowadzaniem ścieków.

Ceny wypoczynku zimowego w górach muszą wzrosnąć. Co roku wzrastały o poziom inflacji – w tym roku nie dość, że inflacja jest wyższa, to ceny praktycznie wszystkiego – gazu, prądu, paliwa, produktów spożywczych – też idą w górę.

Czemu opłata turystyczna jest wciąż niewprowadzona? Bo według polityków nie lubimy pieniędzy. W związku z tym postanowiono, że gospodarze we wszystkich krajach zarabiają na turystach – my nie.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast