Szczyrk Mountain Resort: rozpoczynamy letni sezon z nową ofertą dla turystów

fot. materiały prasowe TMR

Szczyrk Mountain Resort, największy górski ośrodek turystyczny w Polsce, jest w pełnej gotowości i oczekuje przyjazdu turystów z kraju i zagranicy. Ośrodek stale wprowadza nowe usługi i produkty dodatkowe, w tym sezonie letnim można liczyć na przedłużone działanie kolejki gondolowej w piątki oraz niedzielne rodzinne brunche.

Pętla Szczyrkowska to popularna atrakcja w Szczyrku i Beskidach. Ta rodzinna trasa rekreacyjna dla turystów, którzy chcą pokonać prawie 6 km kolejkami górskimi na jednym bilecie. Trasa obejmuje 2 km trasy przez Szczyrk, 2 km widokowej grani, a także zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzycznego. Na trasie można także odwiedzić restaurację Kuflonkę na wysokości 1000 m n.p.m.

Szczyrk Enduro Trails by Trek to kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack, zaprojektowanych specjalnie z myślą o aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Trasy oferują łącznie 16 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Jednym z aspektów tego kompleksu jest możliwość dojazdu do startu tras wyciągami: gondolą lub koleją kanapową, a karnet rowerowy jest ważny do końca dnia. Warto zaznaczyć, że wszystkie trasy przeszły gruntowny remont między sezonami 2022 a 2023.

Podczas wakacji Szczyrk Mountain Resort organizuje wiele wydarzeń i eventów. Warto rozpocząć sezon od górskiego Dnia Ojca w restauracji Kuflonka. Kolejnym wydarzeniem jest Trek Days 2023, czyli impreza rowerowa, która oferuje darmowe szkolenia rowerowe dla dzieci, kobiet i bardziej doświadczonych rowerzystów. Można także wziąć udział w Trek E-bike Adventure czy spotkać się z gwiazdami sportu. W programie znajdują się także rywalizacje, takie jak Zygzak Challenge, Dual Uphill Challenge i Best Trick Challenge. Przeprowadzona zostanie również akcja sprzątania świata pod nazwą Zielony Szczyrk & Czyste Szlaki Polska.

Nowości w sezonie letnim 2023

W sezonie letnim Szczyrk Mountain Resort wprowadza kilka nowości. Long Friday to przedłużone funkcjonowanie kolei gondolowej w każdy piątek sezonu letniego do godziny 20:00, co umożliwia mieszkańcom skorzystanie z ośrodka po pracy i podziwianie zachodu słońca z Hali Skrzyczeńskiej. Od połowy lipca w restauracji Kuflonka będzie organizowany Brunch Rodzinny w każdą niedzielę wakacji, oferujący menu w formie bufetu oraz darmową wycieczkę gondolą. Ponadto, w sezonie trwać będzie Festiwal Burgera. Ośrodek przygotował także warsztaty edukacyjne dla dzieci, gdzie będą miały okazję zapoznać się z egzotycznymi owadami i innymi zwierzętami.

„W dzisiejszych, trudnych ekonomicznie czasach samo operowanie górskimi kolejami linowymi w okresie letnim absolutnie nie wystarcza. Jako największy ośrodek górski w Polsce wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom turystów podnosząc jakość naszych usług i licznych produktów dodatkowych dedykowanych pod konkretne grupy odbiorców wybranego rodzaju turystyki. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że turyści dzielą się na kilka wyspecjalizowanych grup uprawiających letnia turystykę, a my staramy się dotrzeć z naszą ofertą do wszystkich. Zaczynając od turystów pieszych, czyli “górskich wędrowców”, poprzez rowerzystów, których z roku na rok przybywa coraz więcej na różnych typach specjalistycznych rowerów (enduro, downhill, mtb, e-bike, szosa, grawel), rodzin z dziećmi, górskich biegaczy czy aktywnych wielbicieli czworonogów” – mówi Michał Słowioczek, rzecznik prasowy Szczyrk Mountain Resort.

„Bardzo ciekawe zmiany w ostatnim czasie zachodzą również w samym procesie sprzedaży biletów na górskie kolejki linowe. Obserwujemy znaczny wzrost zakupów naszych usług poprzez kanały online w sezonie letnim. System sprzedaży internetowej gopass, który znakomicie sprawdza się w sezonie zimowym, pozwala naszym gościom zakupić bilety na kolejki górskie lub zarezerwować inne usługi w dowolnym miejscu i czasie zdecydowanie szybciej, taniej i wygodniej niż w kasie ośrodka” – dodaje.