Szczyrk jest jeden, wszyscy musimy dbać o jego rozwój i promocję [PODCAST #17]

szczyrk grzegorz przybyła podcast

Współpraca z innymi ośrodkami w Szczyrku i z władzami miasta układa się doskonale. Wspólnie organizujemy wiele imprez, wspólnie się promujemy. Przykładem współpracy jest także jeden karnet narciarski ważny na wszystkich trasach w Szczyrku – mówi w rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl Grzegorz Przybyła, dyrektor Szczyrk Mountain Resort.

W 2019 roku obsłużyliśmy zimą ponad 400 tysięcy turystów a latem ok. 70 tysięcy. Potencjał jest, by rozbudować ośrodek narciarskich, zbudować nowe wyciągi, wytyczyć nowe trasy.

Razem z Bielsko-Białą tworzymy sieć ponad 60 kilometrów ścieżek rowerowych i to przyciąga turystę, w tym zagranicznego. Potencjał rozwojowy Szczyrku, jako ośrodka rowerowego jest jeszcze duży. Nasz bike park budzi coraz większe zainteresowanie, przerastające nawet nasze oczekiwania. Nasza przyszłość latem do ścieżki rowerowe i jazda grawitacyjna. W weekendy nasz hotel ma 100 proc. obłożenie. Bardzo popularne są też wycieczki górskie z wykorzystaniem naszych wyciągów, by dostać się od razu na wysokość 1200 m.

Biorąc pod uwagę jak wzrosły nasze koszty funkcjonowania i inflację, nie podnieśliśmy cen w porównaniu do ubiegłego roku.

Co do przyszłego sezonu, wiążemy duże nadzieje z tym, że społeczeństwo jednak będzie się szczepić i ewentualny lockdown nie obejmie całej gospodarki, nie obejmie stacji narciarskich.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast