Swiss połączył Wrocław z Zurychem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Linia Swiss zainaugurowała połączenie z Wrocławia do Zurychu. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „To trasa, o którą zabiegaliśmy od lat. We Wrocławiu swoje siedziby ma wiele szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS. Dlatego ich przedstawiciele i klienci bardzo ucieszą się z nowych lotów. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem także ze względu na możliwość wygodnej przesiadki na trasie do Ameryki Północnej czy Azji, między innymi Bostonu, Delhi czy Dubaju.”

Andrej Motyl, Ambasadro Szwajcarii, dodał: „Uruchomienie bezpośrednich lotów do Zurychu to również dobra wiadomość dla Szwajcarii. Nie jesteśmy jedynie świadkami kolejnego lotu linii SWISS i ich Bombardiera do Polski, ale związania dwóch miast Szwajcarii i Polski nową, mocną więzią – więzią, która jest w stanie połączyć setki instytucji i tysiące osób. Te instytucje i osoby będą od tej pory na siebie oddziaływały częściej i bardziej różnorodnie niż kiedykolwiek wcześniej.”

Inaugurując loty do Zurychu, wrocławskie lotnisko rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem – liniami SWISS. Szwajcarskie linie lotnicze są obecne na rynku od 2002 roku, zaś od 2005 są dobrze prosperującą częścią grupy Lufthansa. Głównym węzłem SWISS jest lotnisko w Zurychu.

Frank Wagner, przedstawiciel Grupy Lufthansa, General Manager Sales Poland, skomentował: „Wrocław i region rozwijają się bardzo dynamicznie, a bezpośrednie połączenie z Zurychem, oferowane trzy razy w tygodniu przez SWISS, odpowiada na potrzeby rynku oraz działającego tu prężnie biznesu. Do tego atrakcyjność turystyczna zarówno Zurychu, jak i Wrocławia otwierają zupełnie nowe możliwości dla podróżnych.”

Na trasie Wrocław-Zurych przewoźnik latać będzie jednym z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie – Bombardierem CS100. Maszyna ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie.

Loty do Zurychu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych. Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem do czterech dziennie. Dodatkowa operacja jest realizowana o godz. 9.25.

Dariusz Kuś podkreślił: „Z pewnością różnorodna oferta kierunków ułatwi naszym pasażerom organizację spotkań. Poza tym konsekwentny rozwój oferty zwiększa biznesową atrakcyjność regionu. Dostępność połączeń lotniczych jest dla wielu firm jednym z kluczowych elementów w przypadku decyzji o lokowaniu inwestycji w nowym miejscu.
To moment, w którym na frankfurckim lotnisku można zauważyć natężony ruch pasażerów z różnych krajów. Dla podróżujących nocnymi lotami długodystansowymi oznacza to mniejszy czas oczekiwania na samolot do Wrocławia, co podwyższa komfort podróży. To również nowe możliwości dla europejskich inwestorów przylatujących do stolicy Dolnego Śląska, którzy jeszcze dogodniej zaplanują business day w naszym mieście z możliwością powrotu w ten sam dzień.”

Łącznie do hubów przesiadkowych przewoźnicy sieciowi oferują z Wrocławia 18 połączeń dziennie:
– SWISS 3 razy w tygodniu do Zurychu,
– Lufthansa 4 razy dziennie do Frankfurtu nad Menem oraz 3 razy dziennie do Monachium,
– Eurowings 1 raz dziennie do Dusseldorfu,
– SAS 1 raz dziennie do Kopenhagi,
PLL LOT 6 razy dziennie do Warszawy.