Sun & Snow: sezon zimowy lepszy niż rok temu

fot. Sun&Snow

Firma Sun & Snow zarządzająca wynajmem blisko 2,6 tys. apartamentów, w ponad 50 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce, zanotowała podczas tegorocznych ferii zimowych lepsze obłożenie w swoich obiektach niż w ubiegłym roku.

Tegoroczne ferie zimowe trwały do 25 lutego, kończąc umowny, wysoki sezon zimowy w polskiej turystyce. Średnie obłożenie apartamentów wypoczynkowych położonych w górach, które są obsługiwane przez firmę Sun & Snow, wyniosło 75 proc. Co ciekawe, jak wynika z danych operatora, który dysponuje największym niezależnym systemem rezerwacyjnym w Polsce, w sezonie zimowym zainteresowanie kurortami nadmorskimi było wyższe niż rok wcześniej.

Z kolei najpopularniejsza destynacja – Białka Tatrzańska, notowała poziom obłożenia przekraczający 90 proc., pomimo czynnika pogodowego, który w tym roku nie sprzyjał branży tak jak w poprzednich latach. Dużą popularnością cieszyły się też tradycyjnie Zakopane i Karpacz.

„Oferta jaką przygotowaliśmy w tym roku obejmowała znacznie więcej lokalizacji i apartamentów niż w latach ubiegłych, a mimo to zanotowaliśmy większe obłożenie – zwłaszcza w kurortach górskich. Zarówno my, jak i właściciele apartamentów czujemy oczywiście lekki niedosyt, gdyż druga połowa ferii znalazła się pod presją niezbyt ładnej pogody, która nie pomagała nam, jeśli chodzi o wyjazdy organizowane spontanicznie i z kilkudniowym wyprzedzeniem” – mówi Mariola Skorupa, dyrektor sprzedaży i marketingu Sun & Snow.

Sun & Snow podkreśla, że w okresie zimowym, począwszy od wyjazdów świątecznych, większość pobytów było rezerwowanych znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych. Do tej pory istotnym trendem było wstrzymywanie się turystów z rezerwacjami do ostatniej chwili, co wynikało zarówno z obaw dotyczących pogody, ale także świeżych wspomnień związanych z zakazami wyjazdów w okresie pandemii czy obaw dotyczących wzrostu cen.