Sun&Fun korzysta z aplikacji Viuu

MZ

Premierze nowego katalogu Sun&Fun towarzyszy integracja z aplikacją mobilną Viuu. Jest to oprogramowanie, które pozwala skanować obrazy z papierowej wersji katalogu, by wyświetlić dodatkowe treści na smartfonie.

Aplikacja mobilna Viuu jest cyfrowym dodatkiem do katalogu papierowego z ofertą letnią Sun&Fun. Nie jest to co prawda rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o Sun&Fun, lecz powszechnie dostępna aplikacja mobilna, która skanuje obraz i przenosi użytkownika do odpowiedniej podstrony w internecie.
Odbywa się to na podobnej zasadzie jak skanowanie kodów QR. Aby Viuu rozpoznało obraz, musi być on bowiem opatrzony odpowiednim symbolem. Znaleźć je można w tegorocznym katalogu Sun&Fun, towarzyszą niektórym zdjęciom hoteli. W katalogu znaleźć też można instrukcję obsługi Viuu.
Aplikacja została zintegrowana ze stroną internetową i stroną mobilną Sun&Fun, za wdrożenie projektu odpowiada Agora. Viuu można pobrać za darmo na smartfony w iTunes i Google Play. Z aplikacji tej korzystają sprzedawcy tacy jak Alma czy Makro.

Jak wyjaśnia Wiesława Przybylska z Sun&Fun, z aplikacji można korzystać na dwa sposoby. Po pierwsze, skanując samą okładkę katalogu. Użytkownik przeniesiony zostaje wtedy na „magiczną wyspę”, gdzie znajdzie linki do trzech podstron.
Na pierwszej z nich znajdzie listę agentów, którzy sprzedają ofertę Sun&Fun. Może też kliknąć na link z ofertą na Lato 2015 i przejrzeć ją odnajdując poszczególne hotele w wyszukiwarce. Tam może od razu przejść do rezerwacji i przenieść się na stronę mobilną Sun&Fun. Trzecią podstroną jest lista hoteli klubowych, gdzie można znaleźć odpowiedni dla siebie, przeglądając np. według rodzajów oferty dla dzieci czy opcji wyżywienia.
Poza zeskanowaniem okładki, użytkownicy aplikacji mogą też skanować zdjęcia z wnętrza katalogu, pod warunkiem że opatrzone są ikonką Viuu. Każde zdjęcie jest sprzężone z odpowiednim linkiem, który przenosi użytkownika do opisu obiektu oraz do galerii, gdzie znaleźć można więcej zdjęć.

„Obecnie trwają również prace nad stworzeniem responsywnej strony internetowej Sun&Fun. Gdy ta będzie gotowa, Viuu będzie przenosiło użytkownika prosto na nią. Tam będzie mógł dokonać płatności za rezerwację.” – zapowiada Wiesława Przybylska.

Strona responsywna to strona, która dostosowuje się do każdego rodzaju wyświetlacza, zarówno do smartfonów, tabletów, jak i zwykłych komputerów. Tworzenie stron zgodnie z taką zasadą określane jest też jako „mobile first”.