Styria czeka na rodziny z dziećmi

AG

Liczba turystów odwiedzających latem Styrię wzrosła w 2018 roku o 1,3 proc. w porównaniu z latem 2017 roku. Liczba noclegów wykupionych przez nich wzrosła o 1,6 proc.

Podczas warszawskiego spotkania zorganizowanego przez austria.info, przedstawiciele Styrii pochwalili się wynikami sezonu letniego i zimowego oraz przedstawili plany na najbliższą zimę. Od początku roku do końca września liczba turystów wzrosła o 7,3 proc. zaś liczba noclegów o ponad 7 proc.
W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku liczba Polaków, którzy odwiedzili Styrię była o 6 proc. wyższa niż w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku. Wykupili oni w tym okresie o 12, 2 proc. więcej noclegów.
Jeśli chodzi o zimę, to liczba gości w Styrii wyniosła 1,7 mln, wykupili ono 5,8 mln noclegów.

Liczba Polaków odwiedzających zimą Styrię wzrosła w ostatnim sezonie o 10,5 proc. zaś liczba wykupionych przez nich noclegów – o 10,7 proc.

Mathias Schattleitner dyrektor w Schladming-Dachstein, powiedział: „W nadchodzącym sezonie zimowym Styria stawia na wypoczynek rodzin z dziećmi. Jeśli chodzi o Polaków, to preferują oni głownie wypoczynek aktywny. W ostatnich sezonach znacznie wzrosła popularność wędrówek na rakietach śnieżnych. Dla wielbicieli tego typu formy wypoczynku przygotowaliśmy przed nowym sezonem nowe trasy.”

Atrakcje dla dzieci

Na ośmiu starannie zaprojektowanych trasach „Kalis Erlebnispisten” w Ramsau am Dachstein dzieci uczą się jazdy na nartach w formie zabawy. W miasteczku Pruggern znajduje się galijska wioska narciarska Galsterberg, w której można zawrzeć znajomość z Galsterixem, Bottelixem, innymi Gallami, Rzymianami, a nawet spotkać dziki.
Dziecięca kraina śnieżna Kinderschneeland, stanowiąca część ośrodka narciarskiego Stoderzinken wyróżnia się nasłonecznieniem, możliwością łatwego ogarnięcia wzrokiem i bezpieczeństwem zabaw na naturalnym śniegu.

Z kolei ośrodek narciarski Fageralm posiada trzy trasy narciarskie dla dzieci („Szlak Wikingów”, „Zwierzęta z Fagerwaldu” i „Ścieżkę Indian”) oraz położoną w obszarze stacji dolnej „Krainę Eskimosów” z dużymi domkami igloo ze śniegu, tunelem do czołgania się i ręcznie wykonanymi figurami członków tego ludu.

Ośrodek Reiteralm zaprasza dzieci na poszukiwanie skarbów w ramach imprezy KinderSchatzSuche, która odbędzie się w lutym 2019 roku. Na specjalnie oznakowanym polu śnieżnym przy stacji górnej Silver Jet można będzie odnaleźć i wydobyć wiele małych skrzynek zawierających atrakcyjne nagrody.

W ośrodku Riesneralm znajdują się pierwszy w Austrii dziecięcy wyciąg narciarski oraz najdłuższy w tym kraju wyciąg taśmowy „Krispini-Express” o długości 176 m, które przyprawiają rodziców i dzieci o szybsze bicie serca. Park wakacyjny Planneralm zachwyca najmłodszych narciarzy 100% naturalnym śniegiem oraz ekscytującym lasem czarownic i czarów.

Wszystko o rakietach śnieżnych

Jeśli chodzi o wspomniane wycieczki na rakietach śnieżnych, to w ciągu 10 dni od 18 do 27 stycznia 2019, pod hasłem „Wędrówki na rakietach śnieżnych w Murtal” będzie można dowiedzieć się wszystkiego o wędrówkach na rakietach śnieżnych. Dzięki współpracy organizacji turystycznych w Murtal z ekspertami z firmy Weges będzie można poznać tę interesującą dyscyplinę sportu. Obszerny program stanowi połączenie teorii i praktyki. Impreza odbędzie się w zróżnicowanym, idealnym do wędrówek na rakietach śnieżnych regionie Murtal. Wspólne wędrówki będą obejmować następujące regiony: Aply Seetalskie, Seckauer Tauern, Stubalpen, Gleinalpe, a także Rottenmanner und Wölzer Tauern.

Tematy:

• codzienne wycieczki na rakietach śnieżnych, różne poziomy trudności

• wykłady dotyczące specyficznych zagadnień, np. wyposażenie, proponowane trasy, planowanie tras, orientacja, znajomość lawin, prognoza pogody i wiele innych

• warsztaty „Jak samodzielnie zrobić rakiety śnieżne”

Poszerzony skipass

Karnet Mur-Mürz Top Skipass został poszerzony o dwa ośrodki narciarskie Karnet Mur-Mürz Top Skipass jest dostępny jako bilet sezonowy i kilkudniowy. Jest to więc naprawdę atrakcyjny produkt zarówno dla „tubylców”, jak i urlopowiczów. Ośrodki narciarskie Brunnalm-Hohe Veitsch i Turnau-Schwabenbergarena sprawiają, że Mur-Mürz Top Skipass jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Nowe inwestycje

Ośrodek narciarski „4-Berge-Skischaukel” w austriackiej miejscowości Schladming w regionie Ski amadé łączy popularne stoki narciarskie Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm w wyjątkową ofertę: 123 km tras zjazdowych oraz 44 nowoczesne kolejki linowe i wyciągi non stop. „Karuzela narciarska” w regionie Schladming-Dachstein stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki planowanym na lata 2019 i 2020 dwom dużym inwestycjom w ośrodki Planai i Hochwurzen. W ciągu najbliższych dwóch lat firma Planai-Hochwurzen-Bahnen zainwestuje łącznie 34,5 mln euro w budowę dwóch nowych kolejek gondolowych. Uruchomiona w 1985 r. gondolowa kolejka linowa
Planai zostanie w 2019 r. odnowiona i przebudowana z sześciomiejscowej na dziesięciomiejscową. Na kolejny rok przewidziana jest budowa 10-osobowej kolejki gondolowej, która zastąpi 2-osobową kolejkę krzesełkową Rohrmoos I. Położenie obu kolejek linowych w samym sercu ośrodka narciarskiego „4-Berge-Skischaukel” w Schladming pozwoli w przyszłości na znaczne rozszerzenie oferty całościowej.

Georg Bliem, prezes firmy Planai-Hochwurzen-Bahnen, podkreślił: „Przestronne, 10-miejscowe gondole najnowszej generacji nie tylko gwarantują dostateczną ilość miejsca dla narciarzy. Umożliwiają one również wjazd osobom niepełnosprawnym, zaś w okresie letnim można nimi przewozić maksymalnie dwa rowery górskie.”

Nowość w sezonie zimowym 2018/19

Dzięki kolei linowo-terenowej o długości 211 metrów utworzono na Planai stałe połączenie pomiędzy placem zabaw Hopsiland, restauracją Märchenwiesenhütte a stacją kolejki linowej położoną na tej górze. Nowa kolej Hopsi Express może przewozić maks. 320 pasażerów na godzinę. Rodziny z dziećmi mogą przemieszczać się nią szybko, bezpiecznie i w relaksującej atmosferze na teren idealny do wykonywania pierwszych szusów na śniegu.

Tydzień kobiet

Po dwuletniej przerwie impreza „Ladies Week” została w zeszłym roku ponownie zorganizowana w regionie Ski amadé. W dniach od 23 do 30 marca 2019 r. w regionie urlopowym Schladming-Dachstein, odbędą się oficjalny koncert inauguracyjny, konkurs o nagrodę smago i wycieczka 4-Berge-Ladies-Tour. Imprezie towarzyszyć będzie atrakcyjny program ramowy.
Po dokonaniu rezerwacji tygodniowego pobytu w pokoju dwuosobowym w terminie od 23 do 30 marca 2019 r. zarówno mężczyźni, jak i kobiety otrzymają w prezencie 6-dniowy karnet
narciarski.

Prócz drugiego darmowego karnetu narciarskiego region urlopowy Schladming-Dachstein oferuje w ramach imprezy „Ladies Week” urozmaicony program ramowy dla pań. Tydzień rozpocznie się 23
marca oficjalnym koncertem w Parku Mistrzostw Świata w Planai . 26 marca odbędzie się druga edycja konkursu o nagrodę smago! Podczas tej imprezy gwiazdy muzyki rozrywkowej i ludowej z Austrii, Niemiec, Południowego Tyrolu i Szwajcarii w restauracji Hohenhaus Tenne zapewnią doskonałą zabawę.
Poza dwoma dużymi imprezami muzycznymi program „Ladies Week” obejmuje przyjęcia, testy nart, naukę jazdy na nartach, wieczorki w schroniskach, wędrówki z pochodniami, specjalne
oferty spa w hotelach i inne atrakcyjne wydarzenia.

4-Berge-Ladies-Tour

Wycieczka „4-Berge-Ladies-Tour” jest wyjątkowym przeżyciem dla osób kochających narciarstwo, oferowanym wyłącznie w ramach programu „Ladies Week”.

Szlak tej całodniowej wędrówki wiedzie przez wszystkie cztery stoki karuzeli narciarskiej „4-Berge-Skischaukel” w Schladming. Wycieczka rozpocznie się od śniadania z szampanem na górze Reiteralm. Po spożyciu obfitego śniadania w formie bufetu goście udadzą się do Hochwurzen na zajęcia jogi dla narciarzy. Obiad przy kieliszku wina Ski amadé serwowany jest przez braci Schütterów w schronisku Schafalm na Planai. Koniec dnia upłynie w stylowym otoczeniu przestronnej strefy wellness 4-gwiazdkowego hotelu Höflehner u stóp ośrodka Hauser Kaibling.