Styria czeka na początek sezonu

archiwum austria.info

Region austriacki Styria, oferuje turystom 76 ośrodki narciarskie z 813 kilometrami tras.

Największą sławą cieszy się niewątpliwie region Schladming-Dachstein, który już dwukrotnie był gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Schladming-Dachstein jest jednym z 5 najpopularniejszych regionów turystycznych w Alpach. Serce tego regionu to narciarska huśtawka, łącząca 4 góry w Schladming: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Obszerną ofertę tras narciarskich uzupełniają dodatkowo tereny narciarskie Fageralm, region Ramsau am Dachstein, lodowiec Dachstein, Ski Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm.

Styria nie bez powodu nazywana jest „Delikatesami Austrii”. Każdy jej zakątek słynie z tradycyjnych przysmaków kulinarnych. Specjały kuchni styryjskiej (przede wszystkim jabłka, dynie i wina) swą wysoką jakość zawdzięczają sprzyjającemu klimatowi oraz żyznym glebom. Kuchnia regionalna Styrii oparta jest głównie na tradycji, lecz stawia również na kreatywność i różnorodność, o czym przekonują karty dań styryjskich restauracji górskich.
Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 98 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein. Kucharze restauracji górskich w Schladming proponują potrawy regionalne, sporządzane według tradycyjnych przepisów– od talerza pożywnej zupy przez omlet cesarski po świeży, domowej roboty strudel. Schroniska oraz liczne prywatne kwatery to także źródło wiedzy na temat „styryjskiego stylu życia”.

Punktem kulminacyjnym nadchodzącego sezonu zimowego będą niewątpliwie Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które odbędą się na skoczni Kulm w regionie Ausseerland-Salzkammergut w terminie od 14 do 17 stycznia. 26 stycznia miłośnicy narciarstwa alpejskiego będą mogli kibicować artystycznym popisom mistrzów slalomu podczas nocnego wyścigu w Schladming. Od 10 do 15 stycznia 1500 sportowców z upośledzeniem umysłowym z 25 krajów weźmie udział w Pre-Games do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które rok później odbędą się w Styrii.

www.steiermark.com/pl