Strona Itaki najczęściej odwiedzaną wśród biur podróży

Itaka.pl

Według SimialarWeb, platformy platformy digital intelligence, gromadzącej dane o ruchu w internecie, itaka.pl w ostatnim roku jest najczęściej odwiedzaną stroną w Polsce wśród stron touroperatorów i agentów działających w obszarze zagranicznej turystyki zorganizowanej.

Średnio dziennie stronę ITAKI odwiedza ponad 120 000 użytkowników – to tak jakby codziennie wszyscy mieszkańcy Opola, gdzie mieści się centrala firmy wchodzili na itaka.pl. Stanowi to ponad 25 proc. wszystkich odwiedzających strony biur turystycznych. Pierwszą piątkę najpopularniejszych stron uzupełniają: wakacje.pl 23,94 proc.), tui.pl (19,66 proc.), r.pl (19,3 proc.), travelplanet.pl (10,94 proc.).

Itaka ma największy procent ruchu z urządzeń mobilnych, co świadczy przygotowaniu technologicznym strony wspierającym przeglądanie na małych ekranach.

Piotr Henicz, wiceprezes zarządu Biura Podróży ITAKA i Wiceprezes PIT, powiedział„To wielka satysfakcja, że jesteśmy postrzegani nie tylko jako wiodący polski touroperator, wyznaczający trendy w turystyce, ale także jako firma, stawiajaca na innowacje technologiczne. Dzięki temu także rozwiązania stosowane na naszej stronie internetowej są często działaniami pionierskimi w branży turystycznej.”

Bardzo popularna jest także aplikacja mobilna ITAKI, najszybciej wzrastający kanał sprzedaży i top w kategorii Podróże i informacje lokalne, którą pobrało już ponad 1 mln użytkowników na wszystkich platformach. Jej średnia ocena w sklepie Google Play wynosi aktualnie 4,9/5.
Wykres roczny z podziałem na miesiące pokazuje, że itaka.pl w trakcie sezonu wakacyjnego bardzo daleko odskakuje konkurencji, najlepiej wykorzystując moment największego popytu.

Itaka jest też najlepiej pozycjonowana w wyszukiwarkach internetowych. Ruch organiczny z całego roku jest największy spośród konkurencji.

Piotr Henicz dodał: „Serwis itaka.pl był wielokrotnie nagradzany w wielu konkursach eCommercowych m.in. E-commerce Innovations Awards, e-Commerce Polska Awards, czy Ekomersy. Biuro Podróży ITAKA znalazło się również w wąskim gronie zwycięzców Digital Excellence Awards – konkursu, który ma na celu wskazać najbardziej innowacyjne transformacje cyfrowe na przestrzeni ostatnich lat. Prestiżowe wyróżnienie „Digital Exellence Leader” trafiło zaledwie do pięciu polskich firm i instytucji. ITAKA została doceniona za wdrożenie rozwiązań wspierających cyfryzację i wykorzystanie nowych możliwości na wszystkich etapach ścieżki Klienta.”

Itaka i Madera przypominają: powietrze, którym oddychamy, to nasz skarb