Stena Line wprowadza nowy prom na linii Gdynia-Karlskrona

Stena Line wprowadzi zapowiadany nowy 240-metrowy prom klasy E-Flexer na trasę Gdynia-Karlskrona. Pierwszy rejs Stena Estelle jest planowany na niedzielę 4 września o 21:00 z Gdyni. Dzięki dwóm nowym statkom tej klasy i wielkości, które mają zostać wdrożone do końca 2022 r., połączenie osiągnie znaczny wzrost pojemności i wydajności.
Najnowszy statek we flocie Stena Line opłynął już pół świata. W czerwcu wyszedł ze stoczni w Chinach Wschodnich, minął Singapur, Indie, Bliski Wschód i Gibraltar, a następnie obrał kurs na Morze Bałtyckie. Obecnie Stena Estelle jest już w Polsce i stoi w Stoczni Remontowa w Gdańsku, gdzie trwają ostatnie przygotowania statku do rozpoczęcia regularnego serwisu na trasie Gdynia-Karlskrona.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaprezentować nowy prom Stena Estelle, który rozszerzy naszą ofertę zarówno dla klientów frachtowych, jak i pasażerów. Ten zupełnie nowy statek jest najnowocześniejszym w naszej flocie i nie ma sobie równych pod względem pojemności, wydajności i usług. Dzięki takim nowym promom jak Stena Estelle oraz jej bliźniacza jednostka Stena Ebba, która do Polski zawita w listopadzie tego roku, otwieramy nowe możliwości nie tylko dla rozwoju naszej firmy oraz linii Gdynia-Karlskrona, ale także dla rozwoju biznesów naszych klientów w tej części Europy” – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.
Stena Estelle oraz bliźniaczy drugi statek, Stena Ebba, to dwa największe promy typu E-Flexer, jakie dotąd zbudowano. Każdy z nich ma długość 240 metrów, oferuje 263 kabiny, miejsce dla 1200 pasażerów oraz pojemność ładunkową wynoszącą 3600 metrów. Nowe statki zapewnią zwiększenie przepustowości trasy Gdynia-Karlskrona w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania klientów na przewozy w rejonie południowego i wschodniego Bałtyku, które Stena Line zaspokaja też poprzez znaczące inwestycje w nowoczesną flotę oraz otwarcie nowej trasy między Nynäshamn a Hanko w Finlandii.
POWIĄZANE WPISY
17 grudnia 2025
Polskie Linie Lotnicze LOT połączą Warszawę z Bangkokiem
Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzają swoją siatkę połączeń dalekodystansowych o nową…
0 Komentarzy3 Minuty
16 grudnia 2025
PLL LOT ogłaszają nabór do 4. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową
PLL LOT zapraszają studentów do udziału w 4. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2025
Wystartował program Future Professionals dla młodych talentów branży MICE
Wystartował program mentoringowy Future Professionals dla młodych talentów branży MICE. W…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2025
Rankomat: Większość Polaków przywita Nowy Rok w domowym gronie
Większość Polaków planuje powitać Nowy Rok w domowym zaciszu – wynika z badania…
0 Komentarzy3 Minuty
15 grudnia 2025
Polscy turyści na drugim miejscu na Słowacji
Na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Slovakia Travel i Tatry Mountain…
0 Komentarzy2 Minuty
15 grudnia 2025
Travelist: Wysokie zainteresowanie feriami 2026. Ceny nieznacznie wzrosły
Rynek wyjazdów na ferie zimowe 2026 pozostaje stabilny – wynika z analizy Travelist.pl.…
0 Komentarzy4 Minuty
15 grudnia 2025
Ryanair przedstawia najpopularniejsze kierunki Polaków w okresie świątecznym
W okresie świąteczno-noworocznym Polacy najchętniej wybierają Włochy, Hiszpanię i Maltę,…
0 Komentarzy3 Minuty
15 grudnia 2025
Ponad 10 mln zł na modernizację punktu kontroli bezpieczeństwa w Jasionce
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów podpisał umowę na dostawę nowoczesnego…
0 Komentarzy2 Minuty
12 grudnia 2025
Polacy wskazali najlepsze ośrodki narciarskie w kraju. Za nami pierwsza edycja rankingu Triverna.pl
Zimowy sezon w Polsce dopiero się rozpoczyna, a krajowe stoki już przyciągają narciarzy i…
0 Komentarzy2 Minuty










