Stena Line w hołdzie marynarzom 1 maja włączy syreny okrętowe

Stena LIne włączy syreny 1 maja
Prom Stena Line/fot. archiwum Stena Line

W piątek, 1 maja o godzinie 12.00, Stena Line dołączy do ponad 50 000 statków handlowych na całym świecie, włączając syreny okrętowe w uznaniu wkładu, jaki przemysł żeglugowy wnosi w utrzymanie ciągłości dostaw dla społeczeństwa w czasach pandemii.

1 maja, w południe, na wszystkich przebywających aktualnie w porcie statkach Stena Line zostaną włączone syreny okrętowe w hołdzie dla pracy marynarzy na całym świecie. To szczególne uhonorowanie ponad 1,6 mln mężczyzn i kobiet, którzy podczas pandemii zapewniają ciągłość dostaw oraz sprawne działanie międzynarodowych szlaków morskich.

Erik Lewenhaupt, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Stena Line, powiedział: „Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej. Nasze promy transportują zarówno leki i sprzęt dla służby zdrowia, żywność na półki sklepowe, jak też części zamienne oraz surowce dla przemysłu. Nie byłoby to możliwe bez pracowników na naszych statkach i w portach, dlatego chcemy podkreślić tak ważną w dzisiejszych, pełnych wyzwań czasach, rolę marynarzy, załóg statków i pracowników portowych.”

Inicjatywa została podjęta we współpracy z Międzynarodową Izbą Żeglugi i resztą światowej floty handlowej w celu nagłośnienia i oddania hołdu ponad 1,6 milionom marynarzy oraz pracowników portów, którzy dbają o to, by transport morski zachował niezbędną ciągłość w okresie pandemii COVID-19.