Stena Line rozszerza sieć połączeń frachtowych z Dublina do Birkenhead

Port w Dublinie /fot. Emelie Asplund

Stena Line oficjalnie ogłosiła swoje plany dotyczące uruchomienia nowego połączenia frachtowego, z Dublina w Irlandii do Birkenhead (Liverpool) w Wielkiej Brytanii, w drugiej połowie lutego 2024 roku.

Nowa trasa będzie początkowo obsługiwana przez jeden statek, który we wczesnych godzinach porannych będzie wypływał z Dublina, a podróż powrotną odbywać będzie wieczorem z Birkenhead. Stena Line prowadzi operacje zarówno w porcie w Dublinie jak i Birkenhead, a nowa usługa będzie uzupełnieniem istniejących tras z Dublina do Holyhead oraz z Belfastu do Liverpoolu. Obecnie firma rozważa opcje dotyczące rozmieszczenia statków dla tego połączenia.

„Uruchomienie naszego nowego połączenia frachtowego między Dublinem a Birkenhead stanowi zabezpieczenie ważnego szlaku handlowego na trasie Wielka Brytania/Irlandia oraz dodatkowo umacnia naszą pozycję na Morzu Irlandzkim. Stena Line będzie teraz obsługiwać dwie trasy zarówno z portu w Dublinie, jak i Birkenhead, tworząc kluczowe węzły logistyczne łączące przepływy ładunków przez Morze Irlandzkie i zwiększając wydajność dla użytkowników portów” – powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor generalny Stena Line.

„Dla gospodarki Irlandii istotne jest, abyśmy mieli dostępność i konkurencję na bezpośrednich trasach żeglugowych między portem w Dublinie a Wielką Brytanią. Cieszymy się z nowej trasy Stena Line z Dublinu do Birkenhead, która wprowadza wybór na rynek” – powiedział Barry O’Connell, dyrektor generalny, Dublin Port Company.

Będzie to siódma trasa Stena Line w regionie Morza Irlandzkiego, obok tras Belfast – Cairnryan, Belfast – Heysham, Belfast – Liverpool, Dublin – Holyhead, Rosslare – Fishguard i Rosslare – Cherbourg.

„Dzięki przedłużeniu naszej umowy operacyjnej z Peel Ports w Birkenhead oraz rozszerzeniem naszej działalności w porcie w Dublinie, trasa ta dodatkowo pokazuje nasze zaangażowanie w obsługę klientów w regionie. Jesteśmy przekonani, że to połączenie odniesie sukces, oferując bezpośredni dostęp do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europy” – dodał Niclas Mårtensson.