Stena Line oferuje japońskie kapsuły do spania

archiwum Stena Line

Najnowszym pomysłem Stena Line są jednoosobowe miejsca do spania inspirowane japońskimi hotelami kapsułowymi. Zostały one zamontowane na statkach kursujących na linii promowej między Rostockiem w Niemczech i Trelleborgiem w Szwecji.

Stena Line to pierwszy operator promowy oferujący swoim klientom nową innowacyjną usługę: miejsca do spania w stylu japońskich hoteli kapsułowych. To nowy, ekonomiczny sposób na sen i odpoczynek podczas rejsu. Miejsca można rezerwować już od dziś, a pierwsi pasażerowie skorzystają z nich 1 kwietnia tego roku.

Kapsuły mają powierzchnię 2 metrów kwadratowych są jednoosobowe. Bagaż może być przechowywany w zewnętrznych zamykanych szafkach.

Przestrzeń sypialniana wyposażona jest w materac i pościel, a także klimatyzację, stację ładowania komórek oraz WiFi.

Martin Wahl, Travel Commercial Manager w Stena Line w Niemczech, powiedział: „Tę innowacyjną ofertę kierujemy do osób zwracających uwagę na niskie koszty podróży, ale ceniących sobie także komfort i prywatność. To świetny sposób na tanią i wygodną wycieczkę do Szwecji, zwłaszcza dla młodych ludzi, podróżujących z plecakiem i namiotem. Z tej nowoczesnej formy wypoczynku na statku mogą też korzystać pasażerowie, udający się na krótkie wyjazdy.”

Podróż między Rostockiem a Trelleborgiem trwa około 6 godzin. Jest to jedna z najpopularniejszych tras między Niemcami a Szwecją, zwłaszcza w sezonie letnim.