Stena Line ma nową maskotkę – morświna Happy

archiwum Stena Line

Tego lata, na pokładach promów Stena Line w całej Europie, na podróżujące dzieci będzie czekać nowa maskotka – morświn Happy – główny bohater najnowszego programu atrakcji dla dzieci „Happy at Sea”.

Maskotka z magiczną płetwą to kolejna postać, która kontynuuje długą tradycję obecności na pokładach statków Stena Line bardzo popularnych dziecięcych bohaterów.

W 1969 roku znana wszystkim dzieciom Pipi Langstrumpt została matką chrzestną Stena Danica, pierwszego statku Stena Line na trasie pomiędzy Szwecją a Danią. Od tego momentu, na pokładach promów Stena Line w całej Europie kolejni popularni bohaterowie dostarczali radości dzieciom oraz całym rodzinom.

Już pod koniec czerwca na statki Stena Line zawita nowy program atrakcji dla podróżujących dzieci. Głównym bohaterem nowego programu jest morświn, ssak wodny spokrewniony z delfinami i wielorybami. Morświny osiągają około 2 m długości i występują w Bałtyku i innych morzach Europy, po których kursują statki Stena Line. Poruszają się dzięki płetwie ogonowej – jak inne delfiny. Morświn Happy dzięki swojej magicznej płetwie roznosi wokół siebie radość, którą symbolizują jasne, lśniące gwiazdy na jego ogonie. Happy dzieli się radością – uwielbia tańczyć, śpiewać oraz przytulać maluchy. A to nie wszystko! Poprzez zabawę przybliża najmłodszym wiedzę o świecie morza – o jego faunie i florze. Program „Happy at Sea” powstał we współpracy z ekspertami z True Stories, którzy specjalizują się w tworzeniu treści skierowanych do rodzin z dziećmi.