Stawiamy na literę prawa i przygotowujemy się na różne scenariusze dla turystyki [PODCAST #18]

„Przestrzeganie prawa i postępowanie w zgodzie z zasadami to dla mnie kwestie kluczowe, stanowią filary misji TOO. W branży promujemy szkolenie się z innych rodzajów działalności, uważam bowiem, że w turystyce trzeba się dziś przygotować na różne scenariusze” – mówi nam Alina Dybaś, prezes Turystycznej Organizacji Otwartej i dyrektor Premio Travel.

Turystyczna Organizacja Otwarta powstała w marcu 2020 roku, w dużej mierze jako reakcja na kryzys w branży. Głośno zrobiło się o niej, gdy wytoczyła pozew firm turystycznych zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa za bezprawnie wprowadzony lockdown. Ale nie tylko pozew jest przedmiotem jej działalności. Ma za sobą kilkanaście miesięcy starań o interesy małych i średnich przedsiębiorstw turystycznych.

„Nie lubię megalomanii, uważam, że branża turystyczna sporo osiągnęła wspólnym wysiłkiem wielu organizacji. To, że uwzględniano kolejne rodzaje firm w tarczach antykryzysowych, że udało się wywalczyć coś dla przedsiębiorców, nie jest tylko naszą zasługą. Mamy jednak swoje idee i swoją wizję działania: dziś stawiamy na profesjonalną obsługę prawną, szkolenia wspomagające przebranżowienie się – rozumiane jako uzyskanie bezpieczeństwa biznesowego, a nie rezygnację z turystyki – oraz na próby przewidzenia różnych scenariuszy rozwoju sytuacji jesienią” – mówi Alina Dybaś w podcaście portalu WaszaTurystyka.pl.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast