Startują zgłoszenia do VII edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów

Rusza siódma edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Tegoroczny konkurs jest skierowany do aktywnych twórców zajmujących się tematyką podróżniczą, kulinarną, turystyczną i lifestylową.

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną skupiające kreatywnych vlogerów i blogerów. Głównym celem Mistrzostw jest promowanie krajowej turystyki oraz idei zrównoważonego transportu poprzez zaangażowanie influencerów zajmujących się tymi zagadnieniami.

W ramach Mistrzostw uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez publikowanie tekstów, zdjęć i filmów, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania ciekawych miejsc swojego kraju. Jednocześnie ważnym aspektem działań blogerów jest wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju poprzez angażowanie swoich czytelników i widzów do stosowania zasad zdrowego trybu życia i ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie rozpoczyna się 8 kwietnia 2024 roku o godzinie 15: 00 i trwa do 19 kwietnia 2024 roku do godziny 23:59:59.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez influencera minimum 3 tys. obserwujących na dwóch kanałach społecznościowych (do wyboru: Facebook/Instagram/YouTube).

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Aby przystąpić do pierwszego etapu Konkursu uczestnik musi na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte: „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać uczestnikiem Mistrzostw Vlogerów?”.

„Turystyka w szerokim znaczeniu swojego pojęcia jest branżą intensywnie reagującą na zmiany i szybko rozwijającą się. Cieszy mnie niezmiernie, że dzięki wspaniałej inicjatywie, zaangażowaniu i pomysłowości influencerów zajmujących się tak bliską mi tematyką możemy promować, a czasem odkrywać na nowo, niezwykłe polskie miejsca. Nie mniej ważne przy tej okazji jest też propagowanie wartości ekologicznych oraz upowszechnianie zdrowego stylu życiu w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego. Dwuetapowa formuła konkursu została przygotowana tak, by współgrać z nowoczesną formą przekazu oraz niekonwencjonalnym podejściem do turystyki krajoznawczej. Gorąco zatem zachęcam do uczestnictwa oraz wspólnego śledzenia postępów konkursu i życzę jednocześnie wielu ciekawych inspiracji podróżniczych” – powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.