Start letniego sezonu narciarskiego na lodowcu Mölltaler Gletscher

Widok z ratraka na lodowcu Mölltaler Gletscher/fot. archiwum TMR

Luzowanie obostrzeń w Austrii rozpoczęte 19 maja ożywiło turystykę w górach. Mölltaler Gletscher – jedyny lodowiec w Karyntii, wznowi działalność od 22 maja 2021 roku. Na narciarzy rekreacyjnych i kluby sportowe czekają ponad 3 metry śniegu na kilku otwartych stokach. 

Max Gottfried, dyrektor ośrodka, powiedział: „„Narciarze będą mogli korzystać ze stoków Schareck 1, 2, 3 i wyjątkowo w tym okresie otworzymy niemal trzykilometrową czerwoną trasę nr 9 Eissee do dolnej stacji kolejki linowej. Oczywiście ośrodek będzie otwarty również dla turystów pieszych, którzy odwiedzają go ze względu na liczne szlaki turystyczne, lub miejsca widokowe. Wraz z luzowaniem obostrzeń, otwarciem hoteli i pensjonatów, a także oczekiwanym uproszczeniem przejazdu przez granicę dla zaszczepionych osób, spodziewamy się, że na lodowcu znowu pojawi się wielu narciarzy rekreacyjnych i sportowców.”

W ośrodku Molltaler Gletscher będzie kursować kolej naziemna Mölltaler Gletscher Express, kolejka gondolowa Gondelbahn Eissee, 6-osobowa kolej krzesełkowa Gletscher Jet lub kolej krzesełkowa 3000er – w zależności od aktualnych warunków.

Podczas majowego szusowania można skorzystać z sezonowego karnetu Sprytna Sezonówka PREMIUM 2021/22, która obowiązuje we wszystkich ośrodkach TMR w Austrii, Słowacji, Czechach i w Polsce. Sprytną Sezonówkę można kupić online za pośrednictwem GOPASS.TRAVEL.

Kolejka gondolowa Ankogel/fot. archiwum TMR

Do 30 czerwca 2021 roku obowiązuje w ośrodku Mölltaler Gletscher sezonowy TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol..
W weekendy będzie od 3 czerwca czynny, już w trybie letnim kolejny ośrodek w Wysokich Taurach – Ankogel. Oprócz kolejek linowych, które wożą turystów na wysokość 2 636 m, można wybrać się także na wycieczkę pieszą po licznych szlakach turystycznych
i trasach rowerowych, na których można podziwiać wodospady, romantyczne szałasy i schroniska górskie.

Kolejki linowe w ośrodku Ankogel będą czynne w weekendy i święta (3. 6.-6. 6., 12. 6.-13. 6.,19. 6.-20. 6.). Letni sezon turystyczny rozpocznie się 26 czerwca, a wraz z nim nieprzerwana praca kolejek linowych.

Ponowne otwarcie Mölltaler Gletscher 22 maja