Start akcji „Pies w hotelu”

archiuwm pieswhotelu.pl

Rusza kampania „Pies w hotelu”, której celem jest edukacja podróżujących z pupilami oraz promocja obiektów noclegowych przyjaznych czworonożnym gościom.

Blisko połowa Polaków posiada zwierzę, a aż 83 procent z nich cieszy się towarzystwem psa. Coraz częściej pies wyjeżdża także z rodziną na wspólne wakacje. Choć hotelarze dostrzegają ten trend, to jednak nie wszystkie obiekty chętnie przyjmują czworonogi w swoich pokojach. Aby ułatwić „psiarzom” wyszukanie miejsca odpowiedniego na wypoczynek z pupilem oraz podpowiedzieć, jak przygotować się do wspólnego wyjazdu, powstała kampania „Pies w hotelu”.

Violetta Hamerska, organizatorka kampanii, powiedziała: “Jestem właścicielką psa i z racji mojej pracy często podróżuję z nim po Polsce. Podczas tych wspólnych wyjazdów zorientowałam się, że większość obiektów – choć nie informują o tym w sposób wyraźny – chętnie przyjmuje psy i wita ich jako gości specjalnych. Bardzo mnie to ucieszyło, tym bardziej, że właściciele psów chętnie podróżują ze swoimi pupilami. Aby ułatwić im znalezienie odpowiedniego miejsca na taki wypoczynek, postanowiłam promować te obiekty, które są przyjazne zwierzętom, poprzez kampanię „Pies w hotelu”.”

W ramach kampanii został uruchomiony portal www.pieswhotelu.pl. Będzie na nim można wyszukać hotele, które są przygotowane na przyjęcie czworonoga. Żeby się znaleźć na stronie pieswhotelu.pl, hotele przyjazne zwierzętom muszą spełnić szereg określonych kryteriów. Do najważniejszych należą między innymi udostępnienie odpowiedniego wyposażenia, np.: posłań, kuwet, misek, smyczy czy obroży, zapewnienie wyodrębnionych miejsc na spacer z czworonogiem, a także możliwość przygotowania jedzenia przez hotelową kuchnię dla zwierząt na specjalnej diecie. Każdy z obiektów przyjaznych zwierzętom powinien również posiadać bazę lekarzy weterynarii.

Pieswhotelu.pl to także miejsce, gdzie właściciele zwierząt znajdą porady i wskazówki dotyczące między innymi podróży z pupilem. Wśród ekspertów współpracujących z kampanią są lekarze weterynarii oraz behawiorysta, czyli psi psycholog. Weterynarz udzieli porad z zakresu prawidłowej pielęgnacji czworonoga, a behawiorysta podpowie, co skrywa umysł psiaka. Specjaliści podpowiedzą także m.in., jak bezpiecznie przewieźć psa w samochodzie, pociągu czy samolocie, a także jakie akcesoria mogą to zadanie ułatwić.

Violetta Hamerska dodała: “Chcemy, aby kampania odpowiadała faktycznym potrzebom osób podróżujących ze zwierzętami. Dlatego wiele uwagi poświęciliśmy wymianie doświadczeń z hotelarzami oraz właścicielami czworonogów. Mamy nadzieję, że dzięki wypracowanej wspólnie idei nie tylko ułatwimy „psiarzom” znalezienie odpowiedniego miejsca na wypoczynek z pupilem, lecz także ograniczymy zjawisko porzucania zwierząt przed urlopami i wyjazdami, pokazując, że podróż z czworonożnym przyjacielem nie stanowi najmniejszego problemu.”

Hotele, biorące udział w kampanii, będą miały specjalne oznakowanie w formie naklejek oraz autorskie wywieszki na drzwi pokoi, w których przebywają zwierzęta.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii „Pies w hotelu” jest Violetta Hamerska, ekspert rynku hotelowego w zakresie jakości usług i wyposażenia hoteli. Od ponad 8 lat audytuje i ocenia hotele w Polsce. Jest pomysłodawczynią i przewodniczącą kapituły kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie, która certyfikuje hotele spełniające określone kryteria wypoczynku i wyposażenia dla rodzin z dziećmi. Za stworzenie tego konkursu otrzymała w 2011 roku prestiżową nagrodę “Hit Mamo To Ja – najlepsze dla dzieci”.