Star Alliance otwiera nowy salonik na lotnisku Charlesa de Gaulle’a w Paryżu

fot. archiwum Star Alliance

Star Alliance rozszerza swoją obecność na lotnisku Charlesa de Gaulle’a w Paryżu, otwierając drugi salonik. Od 13 października, przestrzeń ta jest dostępna dla pasażerów klasy pierwszej i klasy biznes oraz klientów ze statusem Star Alliance Gold.

Salonik został oddany do dyspozycji pasażerów klasy pierwszej i klasy biznes oraz klientów posiadających status Star Alliance Gold na rejsach członkowskich przewoźników, odlatujących z gate’ów od numeru 10 do 38, w Terminalu 1. Salonik będzie również dostępny dla członków United Club i Air Canada Maple Leaf Club.

Nowy salonik posiada dogodną lokalizację w najnowszej części terminala, tuż za strefą kontroli imigracyjnej oraz bezpieczeństwa. Salonik może pomieścić ponad 300 gości na powierzchni około 1300 metrów kwadratowych. Został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Gensler.

„Star Alliance dąży do ciągłego doskonalenia jakości obsługi pasażerów linii lotniczych należących do sojuszu, a saloniki lotniskowe odgrywają w tym kluczową rolę. Z dumą prezentujemy nasz nowy salonik w Paryżu, który nie tylko zachwyca swoją formą, ale został również starannie zaprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby współczesnego, często podróżującego pasażera” – powiedział Theo Panagiotoulias, dyrektor generalny Star Alliance.

Przestrzeń saloniku wzbogacają dzieła francuskich artystów. Salonik nawiązuje także do paryskiej estetyki za sprawą sztukaterii ściennej i łuków – ozdobiony jest czarno-białymi fotografiami wieży Eiffla i starannie dobranymi dziełami sztuki autorstwa francuskich artystów.

„Wraz z naszym nowym salonikiem w Paryżu liczba saloników Star Alliance na całym świecie wzrosła do siedmiu, a same pomieszczenia dostarczają pasażerom oczekującym na swój lot zupełnie nowych wrażeń” – podsumowuje Christian Draeger, wiceprezes ds. komfortu pasażerów Star Alliance.