Spotkanie europejskiej branży eventowej w Warszawie

archiwum SBE

21 marca wyjątkowe wydarzenie – „Europejska wymiana doświadczeń w branży eventowej” – na zaproszenie Stowarzyszenia Branży Eventowej (SBE) do Warszawy przyjadą przedstawiciele organizacji branżowych m.in. z krajów nadbałtyckich: Rosji, Niemiec, Estonii czy Szwecji, a także Włoch czy Francji.

Program merytoryczny przygotowany przez Stowarzyszenie Branży Eventowej, który przypada na drugi dzień Meetings Week Poland 2019, poświęcony będzie analizie przemysłu spotkań w kontekście europejskim. Coraz więcej polskich firm pozyskuje klientów z innych krajów oraz zdobywa kontrakty na obsługę zagranicznych marek w Polsce.

Dagmara Chmielewska, dyrektor zarządzająca SBE, powiedziała: „Dobór tegorocznych prelegentów podyktowany był potrzebami polskiej branży. Chcemy, aby uczestnicy naszego wydarzenia bezpośrednio od przedstawicieli europejskich organizacji pozyskali informacje na temat poszczególnych rynków, ich potrzeb czy wymagań.”

W programie dnia SBE znajdą się prelekcje poświęcone rozwojowi branży eventowej w różnych krajach europejskich.

Wprowadzenie do tej części programu zrobi Żaneta Berus, członek zarządu SBE, która opowie o sposobach komunikacji z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Gośćmi z zagranicy będą m.in.: Maria Kirilova z Estonii, która reprezentuje Baltic Event Industry Club, Julia Zholya z HAOM (Rosyjskie Stowarzyszenie Branży Eventowej) czy Jan Kalbfleisch, przedstawiciel FAMAB (Niemieckie Stowarzyszenie Branży Eventowej), którzy przybliżą sytuację na rodzimych rynkach.

Dodatkowo o szwedzkiej branży eventowej opowie Janne Bjorg, a Monika Constans z Polsko – Francuskiej Izby Handlowej podpowie jak współpracować z firmami francuskimi. Nie zabraknie także przeglądu najlepszych realizacji eventowych ze świata, którego dokona Ilaria Granato z Włoch. Warto poświęcić czas na wysłuchanie prezentacji na temat zagranicznych konkursów skierowanych do branży eventowej, by dowiedzieć się gdzie i kiedy warto pochwalić się realizacjami. Z kolei Michał Kalarus, redaktor naczelny THINK MICE, opowie o programach hosted buyers, które znacznie zwiększają efektywność dotarcia do klienta.

Ważnym gościem wydarzenia będzie Tomasz Cichocki – podróżnik, żeglarz, samotnik, który opowie o odwadze przekraczania granic nie tylko geograficznych, ale również mentalnych. Pobudzi słuchaczy do działania na szeroką skalę.

Na zakończenie dnia SBE odbędzie się premiera teledysku charytatywnego projektu Luizy Staniec „Sounds Like Women”.

SBE jest partnerem tej inicjatywy. Jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem równouprawnienia kobiet w świecie przemysłu muzycznego. Polskę reprezentuje Ewelina Flinta, w projekcie wzięły udział również trzy członkinie SBE. Poza częścią muzyczną wykonawcy opowiedzą o inicjatywie oraz swoim międzynarodowym doświadczeniu.

Patronem medialnym Meetings Week Poland 2019 jest portal WaszaTurystyka.pl