Spotkanie agentów amerykańskich z europejskimi w Poznaniu

archiwum PLOT

Prawie 100 amerykańskich agentów specjalizujących się w sprzedaży wycieczek do Europy spotyka się w Poznaniu z przedstawicielami branży turystycznej Starego Kontynentu. To w ramach organizowanego po raz pierwszy European Travel Agent Forum.

Celem ETAF jest stworzenie platformy do zacieśnienia współpracy między największymi biurami podróży w USA a europejskimi firmami oferującymi szeroko rozumiane usługi turystyczne. Na wydarzenie składa się cykl prelekcji i paneli dyskusyjnych oraz spotkań “networkingowych”. Swoją ofertę prezentują sieci hoteli oraz niezależni właściciele ośrodków turystycznych, operatorzy wycieczek, firmy organizujące przeloty, a także agencje promujące różnorodne destynacje. To także wizyty studyjne, dzięki którym amerykańscy agenci mają okazję lepiej poznać ofertę turystyczną miasta gospodarza.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, powiedział: „Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Poznania tak ważne wydarzenie. Dziś turyści amerykańscy zajmują trzecie miejsce, zaraz po Niemcach i Brytyjczykach, wśród ogółu zagranicznych gości odwiedzających nasze miasto. Jestem pewien, że dzięki pogłębiającej się współpracy z amerykańską branżą turystyczną, wkrótce będzie ich jeszcze więcej.”

Jan Mazurczak, prezes Zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dodał: „Powodem coraz częstszych wizyt Amerykanów jest obecność US Army. Odwiedzają nas rodziny i znajomi amerykańskich żołnierzy stacjonujących w bazach w Poznaniu i Powidzu. Amerykanie organizują tu również swoje imprezy i konferencje, choćby NATO Tiger Meet, które w zeszłym roku przyciągnęło kilka tysięcy osób związanych z siłami powietrznymi.”

Organizatorem trzydniowego forum (11-13 listopada), odbywającego się w poznańskim hotelu Novotel Centrum, jest Travel Show Marketing Group.

Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, podkreślił: „To firma specjalizująca się w przygotowaniu targów i warsztatów na całym świecie. Jej flagowym wydarzeniem jest Travel Agent Forum – impreza gromadząca ponad tysiąc amerykańskich agentów i drugie tyle przedstawicieli branży turystycznej.”

W tym roku na amerykańskiej odsłonie TAF obecna były także Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, które prezentowały ofertę naszego kraju i miasta oraz wspólnie zabiegały o organizację w Poznaniu europejskiej edycji wydarzenia.