Społeczni Informatorzy Turystyczni w Szklarskiej Porębie

archiwum prasowe

Na Dolnym Śląsku powstał nowatorski na skalę krajową projekt – Społeczny Informator Turystyczny. od majowego weekendu na szlakach turystycznych będzie można spotkać mobilnych informatorów turystycznych.

Osoby z charakterystyczną żółtą apaszką i zieloną torbą udzielą dociekliwym turystom wszelkich informacji o atrakcjach naszego miasta i regionu.
Społeczny informator turystyczny, to wspólna akcja Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba, która ma celu aktywizację osób 50+ w ciekawy i aktywny sposób. Ok. 30 mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy zgłosili się do projektu, wyposażeni w niezbędne materiały promocyjne i odpowiednio oznakowani będą przemierzali karkonoskie i izerskie szlaki turystyczne, służąc turystom profesjonalną informacją.
Mobilni informatorzy przeszli pierwsze szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsługi klienta. Do pracy przystąpią już podczas długiego majowego weekendu, ale będzie można ich spotkać na szlakach turystycznych do końca wakacji.
Jest to pierwszy i jedyny taki projekt w Polsce. Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że akcja Społeczny Informator Turystyczny będzie funkcjonowała właśnie na terenie Szklarskiej Poręby.