Spacer ponad drzewami

AG

Drewniane pomosty wiodą nas ponad wierzchołkami drzew, wokół śpiew ptaków, gdzie okiem sięgnąć – la. Jesteśmy w Parku Narodowym Hainich w północnej Turyngii, a dokładnie na jego powietrznej trasie.

Przyjeżdża tutaj mało turystów z Polski, choć nawet z Berlina nie jest tu daleko – jedynie 260 kilometrów. A warto tu przejechać bo niewiele jest miejsc na świecie, gdzie można zwiedzać las, wędrując ponad nim.

Trasa prowadzi po pomostach, platformach zawieszonych 24 metry nad ziemią, wyżej można jeszcze wejść na wieże widokową o wysokości 44 metrów. Spacer całą ścieżką trwa ponad godzinę, na trasie wywieszone są tablice z informacjami o drzewach, które są od nas na wyciagnięcie ręki i ptakach, które możemy zobaczyć. W kilku miejscach można przejść po mostach linowych, to atrakcja nie tylko dla dzieci, starsi też mają frajdę spacerując po chwiejnych korytarzach linowych.

Na dole, przy wejściu do parku i przy parkingu znajduje się muzeum. W nim turyści mogą zobaczyć m.in. tablice odlotów i przylotów ptaków goszczących w parku (np. słowik pokonuje 6 840 km lecąc tutaj z Somalii).
Ścieżka nad drzewami jest czynna od kwietnia do października w godz. 10 – 11 a od listopada do marca w godz. 10 – 16. Bilet kosztuje 8,5 euro, grupowy – 7 euro. Co ważne ścieżki nad drzewami dostępne są dla turystów niepełnosprawnych

www.nationalpark-hainich.de

{gallery}2424{/gallery}