Słowenia: winieta = zwiedzanie za darmo

materiały prasowe

W tym roku w Słowenii przedstawiając dowód zakupu tygodniowej lub miesięcznej winiety na przejazd autostradą otrzymuje się możliwość na zwiedzanie zabytków w Lipicy, Mariborze, Ptuju, a także Zamku Predjama i Jaskini Postojnej.

Kampania skierowana jest do wszystkich turystów europejskich zmierzających w kierunku Morza Adriatyckiego i Bałkanów samochodami, z przyczepami kempingowymi i na motocyklach. Daje wyjątkową szansę na atrakcyjny cenowo postój w Słowenii i zobaczenie miejsc znanych na całym świecie.

Aby ułatwić dostęp do informacji, strony dotyczące akcji zostały przetłumaczone również na języki: niemiecki, włoski, węgierski, czeski i polski. Uruchomiono również kampanię na portalu TripAdvisor oraz w mediach społecznościowych. Zostało wysłanych także ponad 6,5 miliona emaili. W głównych punktach sprzedaży winiet są także dystrybuowane ulotki informujące o promocji.

Atrakcje

Ptuj – najstarsze miasto w Słowenii i Kurentovanje wpisane na listę UNESCO.

https://www.slovenia.info/en/pl/jednodniowa-wizyta-wspomnienia-na-cale-zycie/slowenskie-winiety/ptuj

Winiarskie tradycje w Mariborze

https://www.slovenia.info/en/pl/jednodniowa-wizyta-wspomnienia-na-cale-zycie/slowenskie-winiety/maribor

Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

https://www.slovenia.info/en/pl/jednodniowa-wizyta-wspomnienia-na-cale-zycie/slowenskie-winiety/predjamski-grad-postojna-jaskinia

Malownicza stadnina koni Lipica

https://www.slovenia.info/en/pl/jednodniowa-wizyta-wspomnienia-na-cale-zycie/slowenskie-winiety/lipica