Słowacja – piąty rok Karty Tatrzańskiej

Po raz pierwszy turyści mogli skorzystać z karty Tatry Card w 2012 roku. Obecnie zapewnia zniżki w 61 atrakcjach.

Ján Mokoš, prezes zarządu Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego Regionu Vysoké Tatry, powiedział: “Tatry Card to jeden z pierwszych projektów, które były podporą rozwoju ruchu turystycznego w Tatrach Wysokich.”

Andrea Žigová, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego Regionu Vysoké Tatry, dodała: “Tatry Card to wiodący projekt w naszym regionie, jednoczący branżę. Celem naszym jest, by jak najwięcej podmiotów turystycznych w nim uczestniczyło.”

Karta związana jest z obiektami noclegowymi, możną ją kupić już w 105 hotelach i pensjonatach, natomiast umożliwia ona zniżki w 61 atrakcjach. Oczwyiście, dla większości turystó najważniejsze jest darmowe przejazdy “elektriczką”, kolejką kursujacą wzdłuż Tatr oraz do popradu, kolejką-zębatką do Tatrzańskiej Szczerby oraz kolejką na trasie Tatrzańska łomnica – Studeny Potok – Poprad. Drugim wielkim atutem karty, cenionym przez użytkowników jest ubezpieczenie górskie

Andrea Zigova dodała: “Warto pamiętać, że karta zapewnia zniżki na wstęp do aquaparku w Popradzie, tańsze wypożyczanie sprzętu, zniżki na wstęp do muzów i galerii i centrów odnowy biologicznej a także w restauracjach.”