Słowacja od dzisiaj luzuje obostrzenia

W NIżnych Tatrach, przy górnej stacji gondoli na Chopok/fot. AG

Od dzisiaj (19 stycznia) wszyscy dorośli zaszczepieni trzecią dawką, dzieci w wieku 6-18 zaszczepione dwukrotnie oraz dzieci do lat 6 nie muszą przy zameldowaniu się w hotelu okazywać negatywnego wyniku testu.

Pozostałe osoby musze ten wynik pokazywać. Przypomnijmy, że aby wjechać na Słowację należy zarejestrować się na portalu ehranica (https://korona.gov.sk/en/ehranica/).

O dzisiaj na Słowacji zniesione zostały limity obłożenie w hotelach, w kolejkach górskich. Otwarto też aquaparki, które do tej pory były zamknięte, na przykład Tatralandię i Beszenową na Liptowie.

Górna stacja gondoli na Chopoku/fot. AG

Warunki śniegowe są świetne, przestały na dobre wiać. Uruchomiono więc gondole w pełnej przepustowości (wczoraj jeździło bardzo mało wagoników). Trasy są od rana perfekycyjnie wyratrakowane.

Warto pamiętać, że w Niżnych Tatrach, w ośrodku Jasna na Chopoku, paszporty covidowe (potwierdzenie trzeciego szczepienia u dorosłych) są skrupulatnie sprawdzane nie tylko w hotelach, ale w restauracjach (np. w Rotundzie na szczycie Chopoka) oraz przy wejściu do kolejek i gondoli. Narciarze otrzymują opaski plastikowe uprawniające do jazdy wyciągami (każdego dnia w innym kolorze).

Na wyciągi wpuszczane są osoby tylko w maskach FFP2, inne są wypraszane z kolejek (maski można kupić za kilkadziesiąt centów w wielu punktach stacji (np. na szczycie Chopoka).

Przykładowa maseczka FFP2

Oczywiście na Chopoku najlepiej, najwygodniej i najtaniej jeździ się z Go Passem.

fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG